Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6669
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miłośnicy zabytków ponownie odwiedzili Wleń

Czwartek, 28 kwietnia 2022, 20:31
Aktualizacja: 20:31
Autor: DBMaciek
Jelenia Góra: Miłośnicy zabytków ponownie odwiedzili Wleń
Grupowicze z Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków zawitali w miniony weekend do Pałacu Książęcego we Wleniu.

Wieczorem pierwszego dnia pobytu, zgodnie z tradycją poszli na nocne zwiedzanie Wlenia, połączone z przejściem tunelem kolejowym.

W sobotę od rana, "foto-zwiedzacze" (28 osób) brali udział w wiosennych porządkach wokół Wieży Książęcej w Siedlęcinie. Usuwali m. in. gruz z budynków gospodarczych dawnego folwarku pochodzących z XVIII i XIX wieku - Po pracy wspólnie posililiśmy się przy ognisku i podziwialiśmy inscenizację walk średniowiecznych wojów - mówi Maciej Pawlik, rzecznik DTMZ - następnie udaliśmy się do Jeleniej Góry, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Karkonoskie i Pałac Paulinum.

Zlotowa niedziela rozpoczęła się tradycyjną jajecznicą na śniadanie. Po niej grupowicze pojechali do Jeleniej Góry, gdzie odbywał się 49. Jarmark Staroci i Osobliwości. Była to doskonała okazja do "pobuszowania" po stoiskach i kupna różnych, zabytkowych artefaktów.

Wszystkim uczestnikom zlotu DTMZ dziękuję za przybycie i uczestnictwo w pracach przy wieży siedlęcińskiej. Państwu Osieckim należą się jak zawsze szczególne podziękowanie za gościnę i zorganizowanie całego zaplecza kwatermistrzowskiego -mówi Robert Matwiejów, szef Grupy.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom minionego zlotu, za bardzo miłe chwile spędzone razem - dziękuje Sławomir Osiecki, właściciel Pałacu Książęcego we Wleniu, członek DTMZ.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group