Niedziela, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 6853
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Miłosne arie i wystawa dawnych widoków Śląska w Pałacu Paulinum

Niedziela, 29 stycznia 2012, 8:18
Aktualizacja: 8:19
Autor: Accipiter
Piękne melodie i arie o tematyce miłosnej to wydarzenie muzyczne, które będzie miało miejsce 11 lutego (sobota) o godz. 17. w Pałacu Paulinum. Koncert w pałacu poprzedzi o godz. 16. wernisaż wystawy pt. „Podróże w czasie. Dawne widoki Śląska na grafikach z kolekcji Haselbacha”.

Na wystawie prezentowane będą topograficzne przedstawienia z różnych artystycznych epok. Grafiki właściciela browaru i kolekcjonera z Namysłowa Albrechta Haselbacha (1892-1979) ukazują świat górskich pejzaży oraz śląskich miast i uzdrowisk. Autor w latach czterdziestych XX wieku zgromadził kolekcję liczącą ponad 4 tys. stalorytów, akwafort, litografii, rysunków i akwarel.

Z kolei utwory w koncercie arii operowych i pieśni o miłości wykonają znakomici soliści - śpiewacy z Wrocławia, występujący w Australii, USA i całej niemal Europie: sopranistka Dorota Ujda-Jankiewicz, absolwentka dwóch wydziałów - Wokalno-Aktorskiego oraz Pedagogiki Wokalnej - wrocławskiej Akademii Muzycznej, oraz śpiewak, tancerz, choreograf, autor tekstów pieśni i tekstów satyrycznych Andrzej Jankiewicz - tenor. Akompaniować im będzie na fortepianie Natalia Nesterowa.

Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group