Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7484
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Miliony na obiekty do rehabilitacji

Czwartek, 28 marca 2019, 10:13
Aktualizacja: Piątek, 29 marca 2019, 7:34
Autor: WAC
Region: Miliony na obiekty do rehabilitacji
Fot. WAC
Dotacja w łącznej wysokości 4 miliony złotych trafi do 11 instytucji, realizujących na Dolnym Śląsku rehabilitację społeczną lub zawodową osób z niepełnosprawnościami.

Pieniądze te, które zostaną przeznaczone na remonty i modernizacje obiektów wykorzystywanych do rehabilitacji, pochodzą z puli z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), którymi dysponuje zarząd województwa.

Wśród instytucji, które otrzymały wsparcie znalazł się podlegający Starostwu Powiatowemu Dom Pomocy Społecznej w Janowicach Wielkich. Za 118 tysięcy złotych w jednym z budynków DPS – u zostanie wybudowana winda, ułatwiająca poruszanie się osobom niepełnosprawnym. Przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym w Janowicach Wielkich za 500 tysięcy złotych powstanie „Park Aktywnej Rehabilitacji” wykorzystywany do rehabilitacji kardiologicznej i neurologicznej.

Samorząd Jeleniej Góry otrzyma dotację w wysokości 582 tysiące złotych na budowę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jeleniej Górze w zakresie Zespołu Edukacji Przedszkolnej i Podstawowej.

Staramy się pomagać osobom z niepełnosprawnościami na różnych płaszczyznach – mówi marszałek Województwa Dolnosląskiego Cezary Przybylski. - Współpracujemy z organizacjami pozarządowymi, wspieramy aktywizację społeczno-zawodową osób z niepełnosprawnościami oraz Zakłady Aktywności Zawodowej, a także pomagamy w remontach obiektów rehabilitacyjnych. Chcemy poprawić jakość życia Dolnoślązaków - podkreśla.

Twoja reakcja na artykuł?

12
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
355
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group