Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 22 listopada
Imieniny: Marka, Stefana
Czytających: 6829
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Miliony na naprawę zapory zbiornika Sosnówka

Sobota, 20 stycznia 2018, 8:22
Aktualizacja: Niedziela, 21 stycznia 2018, 6:53
Autor: WAC
Region: Miliony na naprawę zapory zbiornika Sosnówka
Fot. Użyczone
Do 2023 roku potrwają prace naprawcze mające zapewnić szczelność przeciekającego zbiornika retencyjnego Sosnówka. Ich koszt szacowany jest na około 6 milionów złotych.

Przyczyną przesiąkania zapory zbiornika w Sosnówce są błędy konstrukcyjne, które powstały jeszcze na etapie jej projektowania i budowy. Jesienią ubiegłego roku zjawisko było na tyle duże, że wzbudziło zaniepokojenie mieszkańców okolicznych miejscowości, a zwłaszcza Marczyc. Obiekt przeciekał wtedy na długości aż ponad 300 metrów.

Jak zapewnia będący właścicielem obiektu Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w piśmie przesłanym do Urzędu Gminy w Podgórzynie, obecny stan obiektu nie zagraża życiu i zdrowiu mieszkańców okolicznych miejscowości. Pewne prace mające zminimalizować przesiąkanie, czyli dociśnięcie korony zapory oraz wykonanie dodatkowego drenażu zostały już wykonane. Kolejne planowane są sukcesywnie do 2023 roku.

Przypomnijmy, że budowa zbiornika rozpoczęła się w 1986 roku, a zakończyła w 2001.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy Twoje dziecko chodzi w szkole na lekcje religii?

Oddanych
głosów
422
Tak
36%
Nie
59%
Raz tak, raz nie - to zależy jak bardziej pasuje danego dnia
5%
 
Głos ulicy
Za Polskę oczywiście walczyłbym
 
Warto wiedzieć
Potop szwedzki – historia animowana
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Karkonosze
Joanna i Daniel Staniszewscy kończą remonty w schronisku "Nad Łomniczką"
 
Aktualności
21 listopada – Dzień Życzliwości
 
Inwestycje
Kończą budować rondo
 
Aktualności
Karkonosze mają swój własny… Sopot!
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group