Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7174
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Milion złotych na dworzec główny

Poniedziałek, 7 stycznia 2008, 14:17
Aktualizacja: 22:45
Autor: Angela
Jelenia Góra: Milion złotych na dworzec główny
Zarządcy dworca w jednym mają rację: wielka powierzchnia holu stoi niemal pusta.
Fot. TEJO
Już niebawem ma się rozpocząć remont stacji PKP w Jeleniej Górze. Planowane koszty modernizacji to milion złotych. Zarządca zaprzecza, że na dworcu miałaby się pojawić dyskoteka. Ale nie wie, jak zostanie wykorzystanych 200 metrów kwadratowych powierzchni, która pozostanie po zmniejszeniu holu.

O planach wobec dworca pisaliśmy w sobotę. Z informacji Internauty wynikało, że na stacji powstanie lokal rozrywkowy. Wieść ta nie do końca się potwierdziła. Wprawdzie dyskoteki ma nie być, ale remont zostanie przeprowadzony.

– Chcemy, żeby jeleniogórski dworzec był jeszcze ładniejszy i bardziej przyjazny podróżującym niż do tej pory – mówi Zarządca Rejonu Dworców PKP we Wrocławiu, Mirosław Hałyno – dlatego podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu remontu jeszcze w tym miesiącu.

Będzie inny wystrój, nowe malowanie, wymienione zostaną okna, położona nowa posadzka. Będzie też wyodrębnienie pustej powierzchni użytkowej z obecnego holu dworca.
Te ostatnie z wymienionych prac wywołały w ostatnim czasie sporo zamieszania. Entuzjaści kolejnictwa zapowiadali nawet protesty. Mirosław Hałyno tłumaczy jednak, że tak duża powierzchnia holu nie jest nikomu potrzebna.

– Po zmniejszeniu holu dworcowego, czyli dostosowaniu go realnych potrzeb podróżujących pozostanie ogromna powierzchnia użytkowa na parterze i pierwszym piętrze, którą będziemy starali się w jakiś sposób zagospodarować – powiedział Hałyno.
– Na pewno nie będzie to jednak dyskoteka. Chcemy to oczywiście wydzierżawić, ale jeszcze nie wiemy, pod jaką działalność. Będziemy rozmawiać z zainteresowanymi i wówczas się to okaże – dodał.

Nie potwierdziły się również zapowiedzi dzisiejszego spotkania mieszkańców z odpowiedzialnymi za dworzec przedstawicielami PKP. Remont ma się zakończyć w czerwcu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group