Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 7347
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Milion z PFRON–u

Poniedziałek, 20 maja 2019, 9:01
Aktualizacja: Wtorek, 21 maja 2019, 6:34
Autor: WAC
Kolejny milion złotych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych powędrował do organizacji pozarządowych na Dolnym Śląsku. O ich podziale zdecydował konkurs, rozstrzygnięty kilka dni temu przez komisję powołaną przez Urząd Marszałkowski.

Ogłoszenie konkursu poprzedzone zostało konsultacjami społecznymi. Tak, aby pieniądze, o które można aplikować w konkursie, trafiły do osób najbardziej potrzebujących.

W wyznaczonym terminie do konkursu wpłynęło łącznie 59 ofert. Ostatecznie komisja konkursowa do dofinansowania zarekomendowała 40 projektów, które podzieliły między siebie pulę miliona złotych. Pieniądze pozwolą na realizowanie zadań związanych z rehabilitacją zawodową i społeczną osób z niepełnosprawnościami.

Włączenie społeczne osób z niepełnosprawnościami to bardzo istotne zagadnienie – mówi marszałek Cezary Przybylski. - Jestem przekonany, że przekazywane dzięki temu konkursowi pieniądze realnie pomogą najbardziej potrzebującym.

W gronie projektów, które zyskały uznanie komisji konkursowej znalazły się cztery przedsięwzięcia zaproponowane przez organizacje z powiatu jeleniogórskiego. Fundacja „Cud” otrzyma 18 tysięcy na realizacje projektu „Aktywni (nie)pełnosprawni”. Na konto Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych wpłynie 15 tysięcy złotych z przeznaczeniem na sfinansowanie II etapu edukacyjnego programu dla rodzin i opiekunów osób z niepełnosprawnościami typu otępiennego, w szczególności z chorobą Alzheimera. Fundacja „Nasza Fundacja” z Janowic Wielkich zyskała 18 tysięcy złotych na projekt „Otworzyć nowe drzwi II”, zaś Stowarzyszenie Wspierania Kształcenia Młodzieży z Karpacza - 14 tysięcy złotych na warsztaty dla rodzin i opiekunów osób niepełnosprawnych: „Rodzic/opiekun w centrum uwagi – umiejętność zaspakajania własnych potrzeb”.

Twoja reakcja na artykuł?

9
53%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
6
35%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
433
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
27%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group