• Piątek, 18 października 2019
  • Godz. 14:06
  • Imieniny: Juliana, Łukasza
  • Czytających: 7857
  • Zalogowanych: 19
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Milion z PFRON–u

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 20 maja 2019, 9:01
Aktualizacja: Wtorek, 21 maja 2019, 6:34
Autor: WAC
Kolejny milion złotych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych powędrował do organizacji pozarządowych na Dolnym Śląsku. O ich podziale zdecydował konkurs, rozstrzygnięty kilka dni temu przez komisję powołaną przez Urząd Marszałkowski.

Ogłoszenie konkursu poprzedzone zostało konsultacjami społecznymi. Tak, aby pieniądze, o które można aplikować w konkursie, trafiły do osób najbardziej potrzebujących.

W wyznaczonym terminie do konkursu wpłynęło łącznie 59 ofert. Ostatecznie komisja konkursowa do dofinansowania zarekomendowała 40 projektów, które podzieliły między siebie pulę miliona złotych. Pieniądze pozwolą na realizowanie zadań związanych z rehabilitacją zawodową i społeczną osób z niepełnosprawnościami.

Włączenie społeczne osób z niepełnosprawnościami to bardzo istotne zagadnienie – mówi marszałek Cezary Przybylski. - Jestem przekonany, że przekazywane dzięki temu konkursowi pieniądze realnie pomogą najbardziej potrzebującym.

W gronie projektów, które zyskały uznanie komisji konkursowej znalazły się cztery przedsięwzięcia zaproponowane przez organizacje z powiatu jeleniogórskiego. Fundacja „Cud” otrzyma 18 tysięcy na realizacje projektu „Aktywni (nie)pełnosprawni”. Na konto Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych wpłynie 15 tysięcy złotych z przeznaczeniem na sfinansowanie II etapu edukacyjnego programu dla rodzin i opiekunów osób z niepełnosprawnościami typu otępiennego, w szczególności z chorobą Alzheimera. Fundacja „Nasza Fundacja” z Janowic Wielkich zyskała 18 tysięcy złotych na projekt „Otworzyć nowe drzwi II”, zaś Stowarzyszenie Wspierania Kształcenia Młodzieży z Karpacza - 14 tysięcy złotych na warsztaty dla rodzin i opiekunów osób niepełnosprawnych: „Rodzic/opiekun w centrum uwagi – umiejętność zaspakajania własnych potrzeb”.

Twoja reakcja na artykuł?

9
50%
Cieszy
1
6%
Dziwi
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
6
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Ich 20-05-2019 11:47
Jakby ktoś pytał, gdzie są pieniądze dla niepełnosprawnych - patrz wyżej. Zamiast bezpośrednio do zainteresowanych, uważa się ich za przygłupów i marnotrawców, kieruje się je do organizacji, których urzędnicy zarządzający i wykonawczy, żyją z tego. Milion to tak dla zamydlenia sytuacji; w rzeczywistości organizacje te uzyskują niewielkie efekty za przeogromne pieniądze w skali ogólnopolskiej. Nie wymądrzam się, jeżeli chodzi o pieniądze na leczenie i rehabilitację dla niepracujących niepełnosprawnych. Pewnie jednak scenariusz jest ten sam, jak chodzi o wydatkowanie corocznie 4 miliardów złotych na zatrudnienie osób niepełnosprawnych. Tu to dopiero jest pole do popisu dla wszelkiej maści organizacji. Ale jakoś cichutko nad tą trumną.
~Ogr 20-05-2019 20:23
Pfron to jeden z największych przewałów III RP. Powstał wyłącznie po to, żeby finansować tzw. firmy ochroniarskie założone przez byłych ubeków.
~danka1 20-05-2019 21:12
i co kaczyści jeszcze ich nie zweryfikowali? tych ubeków ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group