Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7333
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miliard złotych dla dolnośląskich przedsiębiorców

Wiadomości: Region
Wtorek, 21 kwietnia 2020, 14:35
Aktualizacja: Sobota, 25 kwietnia 2020, 10:55
Autor: UMWD
Fot. Archiwum Jelonki.com
Dopłaty do pensji, pożyczki, poręczenia, uproszczone formy spłat już zaciągniętych zobowiązań oraz specjalistyczne doradztwo – to tylko niektóre z form pomocy dla dotkniętych kryzysem przedsiębiorców. Suma wsparcia, jakie przygotował samorząd województwa przekracza miliard złotych. Pełną ofertę Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego zaprezentował dziś marszałek Cezary Przybylski.
Dziś trudno precyzyjnie określić skutki trwającego kryzysu i to jak długo potrwa, jednak już teraz chcemy minimalizować negatywne skutki epidemii w dolnośląskiej gospodarce. Przygotowane przez nas wsparcie pomoże ocalić tysiące miejsc pracy w całym regionie– wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski

Dolny Śląsk to uznana marka na ekonomicznej i gospodarczej mapie Europy. Swoją pozycję zawdzięczamy zarówno sprawnie realizowanej strategii rozwoju, jak i doskonałym warunkom dla lokowania biznesu. W ostatnich latach region wspiął się wysoko we wspólnotowych rankingach stając się najlepszym w Europie pod względem tworzonych miejsc pracy, a także jednym z najdynamiczniej rozwijających się w całej wspólnocie. Chcąc utrzymać i wzmocnić tę pozycję wobec aktualnej sytuacji samorząd województwa dolnośląskiego przygotował Dolnośląski Pakiet Gospodarczy.

Czym jest Dolnośląski Pakiet Gospodarczy? To system pomocy dedykowany mikro, małym i średnim przedsiębiorcom na Dolnym Śląsku. Wartość różnorodnych działań oferowanych w jego zakresie przekroczy miliard złotych. Przygotowany przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego Pakiet złagodzi ekonomiczne i gospodarcze skutki epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2.

Pomoc oparta będzie na dwóch filarach: finansowym oraz koordynacyjno-doradczym. Zaangażowane będą w nią podległe samorządowi województwa instytucje otoczenia biznesu oraz agencje współpracy gospodarczej. Celem jest dotarcie do dolnośląskich przedsiębiorców z szeroką ofertą działań osłonowych pozwalających na zachowanie miejsc pracy i wsparcie funkcjonowania ich firm. Program działań będzie podlegał ciągłej weryfikacji oraz będzie przystosowywany do zmieniających się warunków gospodarczych.
Pieniądze pochodzą z funduszy unijnych oraz środków będących w dyspozycji samorządu województwa.

Stworzenie naszego pakietu wsparcia dla przedsiębiorców poprzedziliśmy dokładnymi konsultacjami. Dzięki temu mamy pewność, że nasza pomoc jest szyta na miarę potrzeb – dodaje marszałek Cezary Przybylski

Wsparcie kierowane jest do dolnośląskich mikro, małych i średnich przedsiębiorców dotkniętych kryzysem wywołanym przez epidemię koronawirusa. Wsparcie oparte będzie na dwóch głównych filarach: finansowym i doradczym, a wprowadzane będzie w trzech etapach.

Pierwszy zakłada bieżącą pomoc dla firm, które ucierpiały na skutek epidemii. W jego ramach dostępnych będzie będące w dyspozycji Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy 338 milionów złotych na dopłaty do wynagrodzeń dla prowadzących własne firmy. Według szacunków z tej pomocy może skorzystać kilkadziesiąt tysięcy firm i ich pracowników w regionie. Dodatkowo 220 milionów pozwoli zorganizować pożyczki obrotowe, płynnościowe, inwestycyjne i poręczenia – za te działania odpowiadać będzie Dolnośląski Fundusz Rozwoju.
Kolejnym, tym razem pośrednim wsparciem, będzie system uproszczeń procedur w rozliczaniu będących już w toku projektów. Ich wartość na dziś przekracza 500 milionów złotych, a dzięki uproszczonym ścieżkom dynamika ich realizacji znacznie wzrośnie. Innym ułatwieniem będą tzw. „wakacje” od spłat pożyczek oraz prolongaty poręczeń.

Drugi i trzeci etap realizacji pakietu to łagodzenie skutków kryzysu i pobudzanie rozwoju. Termin ich uruchomienia i wielkość środków, jakie zostaną na nie przeznaczone będzie bezpośrednio wynikał z przeprowadzanych na bieżąco przez samorząd województwa analiz. W tym okresie dla przedsiębiorców również oferowane będzie wsparcie zwrotne i bezzwrotne, profesjonalne doradztwo zarówno dla pracodawców, jak i osób szukających pracy oraz dedykowane wsparcie branżowe dla najbardziej potrzebujących.

W tym trudnym czasie nie pozostawimy dolnośląskich przedsiębiorców bez pomocy. To właśnie im w ogromnej mierze zawdzięczamy dobrą pozycję gospodarczą regionu i na nich będziemy opierać przyszłość naszego rozwoju – mówi marszałek.

Każdy z etapów realizacji Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego będzie dysponował stosownymi narzędziami. Najważniejszym z nich jest strona internetowa dolnoslaskipakiet.pl Strona dostępna jest od dziś i można na niej znaleźć komplet informacji o wsparciu, jego źródłach i możliwościach aplikowania o pieniądze. Również za jej pośrednictwem, poprzez chat oraz infolinię, można skontaktować się z zespołem profesjonalnych doradców, którzy służyć będą swoim wsparciem dla przedsiębiorców.

Twoja reakcja na artykuł?

12
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
19%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44) Dodaj komentarz

~Idzie bieda 21-04-2020 14:59
Zauważcie ile nowych banknotów jest w obiegu.To oznacza że dodruk idzie pełną parą a to z kolei oznacza że niebawem będzie inflacja jak za czasuw prlu.
~Michrou 21-04-2020 18:50
do: ~Idzie bieda (14:59)
Drukarka robi brrrrrr i jazda. Niektórzy mówią, że rząd nas okradnie z oszczędności i by wypłacać pieniądze z banków. Bzdura, rząd nas już okrada obniżając dodrukiem wartość naszych oszczędności.
~pikaczel 22-04-2020 9:31
do: ~Idzie bieda (14:59)
Nowe banknoty są w obiegu bo NBP dezynfekuje stare i przetrzymuje 2 tygodnie na takiej jakby kwarantannie. Dodrukować to powinni ci szare komórki.
~Nanocyborg Uberholocaust 22-04-2020 21:52
do: ~pikaczel (9:31)
I myślisz, że wycofa te nowe, gdy kwarantanna minie? Oczywiście, że to dodruk. Będzie się działo w drugiej połowie roku, dodatkowo zapowiada się największa susza od lat.
~ 24-04-2020 10:10
do: ~pikaczel (9:31)
zdezynfekowany to ty masz beret przez radyjo i tvpis
~m_k 22-04-2020 16:51
do: ~Idzie bieda (14:59)
Dopiero tyle lat po wojnie, Kaczyńskiemu jako pierwszemu politykowi udaje się odsunąć od władzy hordę byłych UB-eków, SB-eków, "geniuszy" z WSI, PZPR-owskie zasuszone mumie przytulone teraz do 'totalnych" i obdarowane za lata gnębienia Polaków mandatami posłów, senatorów, europarlamentarzystów jak te wszystkie Cimoszewicze, Millery, Rosatie, Senyszyny, Święcickie czy doradcy jak Cioski. Przecież to towarzystwo to ewenement biologiczno-politologiczny, Żaden wolny kraj nie pozwoliłby sobie na takich reprezentantów! Strach pomyśleć kim obłąkani "totalni" uczyniliby Jaruzelskiego czy Kiszczaka gdyby ci żyli. Jedynie Kaczyński potrafił tą obłąkaną hordę wziąć za twarz i sprowadzić do rynsztoka gdzie jej właściwe miejsce. Każdy kto tego nie potrafi rozpoznać, tkwi w paranoidalnym obłędzie.
~efendi 22-04-2020 20:27
do: ~m_k (16:51)
PO okrągłym stole dla ciemnego luda mamy partię trzymającą ster władzy i tak zwaną opozycję . Dwie flagi jedno komunistyczne serce !
~ 21-04-2020 15:18
Ale się boją o swoje du.y
~henio 21-04-2020 15:33
Ja i moja firma czujemy się bezpiecznie, brawo dla Władzy !!!
~Idzie bieda 21-04-2020 16:55
do: ~henio (15:33)
Chyba ... pogrzebowa
~precz z PiS,PO,LEWICA,psl 21-04-2020 17:36
nie dostałem nic od tego niepolskiego rządu i samorządowców więc kiedy przestaniecie kłamać że pomagacie małym firmom !!! - firma pada osiem osób na koniec miesiąca idzie na bruk i firma zostanie zamknięta - niepolacy rządzący polską a posiadający polskobrzmiące nazwiska chyba będą zadowoleni!!! - czekajcie dalej jak zacznie jeszcze bardziej brakować żywności i będzie upadać coraz więcej małych firm, ludzie głodni i bez pracy przyjdą po was !!! nie będziecie wtedy tak zadowoleni i uśmiechnięci jak na zdjęciach a ci których wypełniacie rozkazy niestety wam nie pomogą - precz z polski z pis, po, sld ,psl i pozostałymi kłamcami !!!
~frodo 21-04-2020 17:48
do: ~precz z PiS,PO,LEWICA,psl (17:36)
Jesteś i..otą, albo niemotą, która nie ma pojęcia jak wypełnić prosty formularz postojowego / zwolnień z opłat ZUS. Idź do lasu i pooddychaj, od wczoraj juz można, bo widzę że tydzień bez wychodzenia z domu cos ci nie służy,. Bardziej od szczepionki na kono, przydałaby ci się szczepionka przeciwko wściekliźnie
~precz z PiS,PO,LEWICA,psl 21-04-2020 20:21
do: ~frodo (17:48)
powiedz mi gdzie bo nigdzie nie można sie dodźwonić a po wysłaniu meila cisza !!! WYPEŁNIJ za mnie po raz kolejny a ja tobie zapłacę - w takiej sytuacji jest wielu moich znajomych z innych firm więc co my mamy zrobić !!! a kto zapłaci im wypłaty jak niema z czego !! zus to kropla w morzu, a wynajem za lokale, opłata za ochronę
Holender40 21-04-2020 21:28
do: ~precz z PiS,PO,LEWICA,psl (20:21)
Czasami warto zainwestować w dobrego księgowego. Jest zwolnienie z ZUS, zasiłek postojowy i pożyczka 5000 PLN która po 3ech miesiącach zostaje umorzona.
~do frodo i holender40 21-04-2020 22:17
do: Holender40 (21:28)
chyba nie wiecie o czym piszecie, nawciągaliście się propagandy pisowskiej i kozaczycie tutaj. Skoro to takie proste to mam pytanie do was: składając wniosek o pożyczkę na 5tyś zł, w załączniku numer 1 (o pomocy publicznej) na pytanie czy otrzymałeś inne środki pomocy publicznej powinieneś wpisać np, świadczenie postojowe ? zwolnienie z ZUS ? skoro ZUS nie wydaje tego w trybie decyzji, a na mocy ustawy to w przypadku zwolnienia z ZUS nie wiesz czy dostałeś coś czy nie, bo na dzień dzisiejszy nie wiesz czy coś Ci przyznano. Drugie, czy środki, które pochodzą z pożyczki możesz zwydatkować na ZUS jeśli ten ZUS opłacałeś ze świadczenia postojowego, tyle że za miesiąc poprzedzający ? Czy po umorzeniu pożyczki skoro umowa się rozwiązuje możesz zwydatkować tą kwotę na nie tylko bieżące wydatki firmy ? To może czy jeśli opłaciłeś ZUS za marzec ale tylko dlatego że nie było jasne czy i co będzie w ramach tej tzw tarczy (zwydatkowałeś jakies oszczędności żeby bezduszny ZUS cię nie zjadł) to czy wciąż możesz liczyć na zwolnienie ? Powiem wam cwaniaczki tak, fajnie się pier....i nie mając pojęcia o szczegółach i szczekając zza klawiatury, ćpając jednocześnie te PISowską propagandę sukcesu. Spróbuj jeden z drugim dodzwonić się do ZUS, na dzień dobry jesteś 640 w kolejce od rana, a ZUS skrócił czas pracy do 15 i potem tylko cieć z ochrony odbiera, rozłączają nawet tych co są już pierwsi w kolejce równo o 15. Na pytania zadane w ich własnym serwisie czeka się tydzień lub dwa na odpowiedź, która mówi że jak opłaciłeś to już baju baju dla f..jerów.
~do frodo i holender40 21-04-2020 22:29
do: Holender40 (21:28)
kończąc poprzednią wypowiedź. Później okazuje się że jednak możesz, taką podają informację, ale na stronie rządowej znów lawirują pisząc, ale jak opłaciłeś po terminie to będzie Ci przysługiwać zwolnienie, potem że dotyczy to firm zatrudniających pracowników, a nie jednoosobowych działalności, gdzie na innej stronie rządowej piszą że dotyczy wszystkich. To samo z tą waszą pożyczką, obdzwoniłem pół kraju, włącznie z powiatowym urzędem pracy we Wrocławiu i Warszawie bo nikt nie umie na te pytanie odpowiedzieć, a Panie tam pracujące same mi przyznały, że nie wiedzą bo jest b..del w tym całym dziadostwie pisanym na kolanie, a ustawa zmienia się niczym obraz w kalejdoskopie. Reasumując nie wypowiadaj się jeden z drugim jak nie miałeś z tym do czynienia, a jedynym punktem odniesienia jest dla was TVPIS. I dla waszej informacji nawet dobrze ogarnięty księgowy nie kuma właściwie jak należy postąpić, tutaj to trzeba by było raczej dobrego prawnika, ale i oni rozkładają ręce, gdyż jak to ujęli: ustawa pisana naprędce zawiera masę uchybień i niedopowiedzeń. Pomoc Państwa ma wtedy sens jeśli nie warunkuje się jej. W zamian wprowadzono popie...ne regulacje, które mają zminimalizować liczbę podmiotów chcących skorzystać z tej pomocy. Jakoś 500- mogli wypuścić bez warunkowania, a tutaj już nie ? Chodzi o to prosiaczki wy moje cwaniackie, że sensem tej pomocy jest jej jak najmniejsze udzielenie, ale trąbić w TVPIS będą k....a na okrągło jak to dobrze zrobili firmom (chociaż ch....a zrobili - tylko bubel).
Holender40 22-04-2020 8:06
do: ~do frodo i holender40 (22:29)
Typowy Janusz z Ciebie, nie znasz kogoś a obrażasz, nigdy nie głosowałem na Pis a telewizji nie oglądam. W umowie nie jest podane na jakie koszty bieżące i w jakim terminie, więc niepotrzebnie nadinterpretujesz. Jeśli pomocy jeszcze nie otrzymałeś, czyli nie została wydana decyzja, w formularzu zaznaczasz nie.
~Bez-Prawnik 23-04-2020 1:56
do: Holender40 (8:06)
No to dopiero z Ciebie Janusz, skoro nawet ustawa nie definiuje wprost pewnych kwestii, ale Ty wiesz lepiej. Tak dla innych informacja, że świadczenie postojowe to nie pomoc publiczna w sensie ustawy, tylko zwolnienie z ZUS spełnia przesłanki pomocy publicznej. Kolejna sprawa panie Holender40 Januszu, ZUS WYRAŹNIE powiedział, że decyzji żadnych NIE BĘDZIE WYDAWAĆ ! Nie mieszaj ludziom, powiedzieli że będzie co najwyżej informacja, natomiast w przypadku świadczenia postojowego jeśli otrzymasz je to nie jest potrzebna żadna informacja bo wiesz że masz kasę na koncie. Twój niepoprawny optymizm doprowadzi cię kiedyś do zguby, jak zaczną te nieścisłości weryfikować i wtedy będzie lament.
~Miłościwy 22-04-2020 8:01
do: Holender40 (21:28)
A czy choć jedno z tych rzeczy o których wspomniałeś DOSTAŁEŚ???? No właśnie!
Holender40 22-04-2020 8:20
do: ~Miłościwy (8:01)
Wniosek o pożyczkę złożyłem wczoraj, a zwolnienie z ZUS oraz zasiłek nie przysługują mi z względu na zbyt wysokie dochody.
~gość45 22-04-2020 9:58
do: ~frodo (17:48)
W zeszłym roku zabrali Mi w składkach i podatkach ponad 60 tysięcy dadzą 3 zwolnienia z ZUS intetes życia pomoc trafi głównie do kolesi partyjniaków dla których samorządy ustawiają przetargi a nie małych firm po za tym większa część tej kasy to będą szkolenia i pogadanki organizowane przez kumpli to będzie ratowanie struktur partyjno biznesowych a nie gospodarki s..m NA TYCH ZŁODZIEI NIECH OBNIŻĄ SKŁADKI I PODATKI a nie rozdają kasę której nie mają ukradną ją podatnikom a resztę pożyczą i będą chodzić na smyczy Banku Centralnego MFW i korporacji finansowych co cofnie nas o 30 lat i będzie p..rdolenie o zaciskaniu pasa ludzie nie dajcie się sprzedać jak dziwki pomagajmy Sobie wzajemnie firma firmie bo te matoły nas zrujnują
~Miłościwy 21-04-2020 17:44
Prowadzę firmę.. zatrudniam 5 osób. Zaraz na początku pandemii premier tak ładnie w telewizji opowiadał jak i co zrobi rząd by pomóc firmą którym ten rząd zamknął możliwość zarabiania!!! Mija już 40 dzień.... Stosy wniosków wypełnione, dokumenty powysylane i co??? i wielkie G Ó W N O !!!! Nie wspominam że same druki do wypelnienia (zus, pożyczki, urząd pracy) są dla zwykłego przedsiębiorcy nie do przejścia!!!! Tak więc jak czytam o tym MILIARDZIE dla firm to ogarnia mnie cichy śmiech.... Nikt i nic firmą nie pomoże, a już na pewno nie nasz kłamliwy rzad i samorządowcy!!!!!! ps.Jeszcze miesiąc blokady i będziecie mieli sześciu nowych bezrobotnych do utrzymania...... Rządzący za dyche....
~frodo 21-04-2020 17:51
Najpierw piszesz, że masz 8 osób, potem że 6, sam nie wiesz ile zatrudniasz. Jakie stosy wniosków? Jeden formularz? A co chciałeś, na ładne oczy dostać ulgi, zapomogi i bezzwrotne pożyczki? No to lepiej zamknij ten januszowy śmieszny biznes i idź na kasę do biedry
~precz z PiS,PO,LEWICA,psl 21-04-2020 20:30
do: ~frodo (17:51)
ja mam osiem a ktoś inny pięć jeszcze inni po dziesięć a ty co popierasz tych rządzących lub innych co rządzili wcześniej lub jednych i drugich i trzecich, a nie ty jesyeś z nimi i popierasz te marionetki wykonujące rozkazy a oni doprowadzili Polskę do zniszczenia i wyprzedaży majątku przez ostatnie 30lat - to mi powiedz/napisz mądralo ile razy mam składać te wnioski jak nikt nie odpowiada i do kogo mam się poskarżyć do ludzi z polskobrzmiącymi nazwiskami udającymi polaków i będącymi obecnie w rządzie lub samorządzie, inne państwa bez ceregieli wypłaciły i wspomogły firmy niemal natychmiast a u nas ile to jeszcze będzie trwało no chyba że oni tak będą palić głupa i udawać albo kasę swoim rozdawać bo my jesteśmy polakami to nam się nie należy tak ...
~efendi 21-04-2020 21:34
do: ~precz z PiS,PO,LEWICA,psl (20:30)
Dobra rada z całego serca. Jak masz rezerwy finanswe zamykaj firmę jak najprędzej . Pracownicy na szczaw . To jedyne racjonalne rozwiązanie. Ratuj resztki majątku i rodzinę . Zostaw propagandę PiSdeuszy w domu !
~ 22-04-2020 15:20
do: ~efendi (21:34)
Nie słuchaj go, efendi tak zrobił 30 lat temu i mieszka pod mostem na na Wiejskiej.
~efendi 22-04-2020 20:33
do: ~ (15:20)
To się uśmiałem jak Adrian na spotkaniu z rektorami wyższych uczelni :)
~frodo 21-04-2020 22:43
do: ~precz z PiS,PO,LEWICA,psl (20:30)
ty masz jakąś obsesję na temat "polskobrzmiących nazwisk"? Bo co rusz to powtarzasz... Nie rozumiem cię, a odpowiedź na pytanie "to mi powiedz/napisz mądralo ile razy mam składać te wnioski" brzmi: TYLKO RAZ. Na serio z takim IQ masz jakiś biznes? Sprzedajesz marchewkę na targu czy jak? :D
~precz z PiS,PO,LEWICA,psl 21-04-2020 20:32
do: ~frodo (17:51)
ten co pisał o 6 osobach to niestety nie ten sam co zatrudnia 8!!
~bolszewik 21-04-2020 18:17
Czy wam kiedyś coś pasowało ?????
~Michrou 21-04-2020 18:49
do: ~bolszewik (18:17)
Ciężko by w tym kraju z kartonu i dykty coś pasowało, jak wszystko jest robione po taniości i do niczego.
~sonia 22-04-2020 9:34
do: ~Michrou (18:49)
Wyjedź do innego cudownego kraju a nie jęczysz. Takich nieudaczników ten kraj nie potrzebuje.
~ 21-04-2020 18:50
Widać w niektórych komentarzach, że niektórym nic nie pasuje, albo ciągle mało, mało, mało. I co by rząd zrobił, albo samorząd województwa lub czego nie by nie zrobili to ciągle będzie dla nich źle. To możne idźcie do prezydenta miasta, urzędników miejskich i jeleniogórskiej większości samorządowej z PO/KO i spytajcie co oni mają do zaproponowania, bo jak na razie to nawet sesji Rady Miasta nie widać na horyzoncie. Chociaż w pewnym stopniu to może i dobrze, bo przynajmniej diet za sesję nie trzeba wypłacać, a to zawsze jakaś oszczędność.
~Emerytowany Zbawca Narodu 23-04-2020 2:08
do: ~ (18:50)
Bo to jest ... PISowski rząd zdrajców i co by nie zrobili to służy ich interesom, wiedzą tylko jak ukraść np. agentura w hameryce która miała promować Polskę - i co stworzyli stronkę i profil na fejsie - zaliczyli 40 wejść i skasowali 20 mln - brawo, wały w ministerstwie finansów, banasie i inne srasie - dość tego kurdupla dżepetto i jego pinokio
~ 21-04-2020 19:22
Najwięcej płaczą ci co mają za dużo w d...ę , nawet urzędasy zaczynają płakać bo dieta może się skończyć , brawo Kaczyński tak trzymać
~efendi 21-04-2020 21:32
Jak znaleść pracę w nowym biznesie Adriana " Polska Szwalnia " Milion samochodów elektrycznych poszło w PiSdu . Nie ma stoczni w Radomiu. 100 milionów maseczek to "kilkanaście tysięcy miejsc pracy" . Może Adrian kończył tajne komplety zdalne w TVP ?
~ 22-04-2020 15:12
do: ~efendi (21:32)
Pracowałeś pewnie w Amber Gold z Józefem Bąkiem albo budowałeś elektrownie atomową z Alkiem Gradem? Ci top byli skuteczni a koronawirusa nawet nie było.
~ 21-04-2020 22:45
czyż nie jest plugawym ten kolaborant szubrawców bo ta "tarcza" to durszlak i monstrualny dług dla dziesiątek pokoleń?
~sonia 22-04-2020 9:38
Samorząd województwa oferuje miliard, rząd oferuje tarczę, a gdzie jest choćby obniżka cen wody od włodarzy jeleniogórskich? Dlaczego narzekacie na ta co daje województwo i rząd, a dobrze wam z tym , że włodarze Jeleniej Góry nic nie dają? No czerwoniaki, hipokryci od siedmiu boleści.
~ 22-04-2020 13:53
do: ~sonia (9:38)
W Jeleniej to raczej można się spodziewać kolejnych podwyżek opłat komunalnych niż obniżek, ale miejscowy suweren i tak będzie wielbił swoich włodarzy i pluł na rząd i samorząd wojewódzki?!
~precz z PiS,PO,LEWICA,psl 22-04-2020 16:17
nawet na czas wirusa nie obniżyli czynszu za mieszkania komunalne !! nie obniżyli cen wody i ścieków a nakazują częstsze mycie rąk i twarzy a pracy niema bo firmy pozamykane - zobaczymy ile jeszcze będą męczyć polaków - polak głodny i bez pracy to zły polak - jeszcze chwilę i będzie rewolucja - chyba komuś na tym zależy ...
~ABE 22-04-2020 20:08
Opowiem Wam jak wygląda pomoc rządu dla mikro firm. Nasza firma to dwóch wspólników, dwóch pracowników na Umowach o pracę i jeden na Umowie zleceniu. W zeszłym roku odprowadziliśmy do budżetu (składki ZUS, podatki, zezwolenia) ponad 100 tys. złotych. Firma przestałą działać w połowie marca. ok, nie ma pracy jest czas, żeby ogarnąć wszelkie wnioski o rządową pomoc. Na początek Urząd Skarbowy odroczenie terminu płatności podatków (pierwszy raz nie zapłaciłem w terminie w 20-letniej historii mojej firmy). Duże brawa dla pracowników US. Sprawa załatwiona sprawnie poprzez portal podatki.gov.pl. Stosunkowo łatwo i sprawnie poszło z pożyczką 5 tys z Urzędu Pracy choć tutaj trwało to około 3 tygodni. To jest koniec dobrych wiadomości. Niestety większość realnej pomocy trzeba załatwić w ZUSie. Tu się zaczynają schody. Część wniosków udaje się wysłać elektronicznie logując się w nocy na portal ZUSu bo w dzień jest on zbyt obciążony. Resztę trzeba było wydrukować i wrzucić do skrzynki w nieczynnym Inspektoracie. Generalnie portal jest zrobiony niechlujnie, pełen błędów itd. Oczywiście do tej pory żadnych decyzji ani działań ze strony ZUSu brak. Pomimo złożenia wniosku wymagalność składki za marzec nadal "wisi" w rozliczeniach. Pozostałe wnioski m. in. o postojowe dla Umowy zlecenia bez odzewu i bez wypłat. Dopłaty do wynagrodzeń w ramach Umów o pracę to moim zdaniem pułapka. Nie można złożyć wniosku na dopłatę do wynagrodzenia bez składek ZUS a trzeba podpisać oświadczenie, że nie stara się ani nie będzie się ubiegało W PRZYSZŁOŚCI o pomoc dotyczącą tych samych pracowników.
~ABE 22-04-2020 20:14
Co zatem w sytuacji gdy wcześniej złożyło się wniosek o umorzenie składek za pracowników na 3 miesiące? Co z późniejszym staraniem się o dofinansowanie w ramach Tarczy Finansowej PRFu? Swoją drogą Tarcza Finansowa była ogłaszana z wielką pompą przez Premiera i szefa NBP a do tej pory cisza. Tarcza nie działa, nie ma możliwości składania wniosków i nie wiadomo kiedy i czy faktycznie taka się pojawi a tak naprawdę to był jedyny sensowny program, który mógłby realnie pomóc przetrwać firmą ten trudny czas. Podsumowując tak naprawdę realnie to żadna tarcza nie istnieje. Odroczenia czy umorzenia można uzyskać w każdym czasie więc żadna to łaska rządu. Nie ma i śmiem sądzić, że nie będzie żadnej realnej pomocy dla firm od rządu! Musimy ratować się sami a nie czekać i liczyć na wątpliwą pomoc od zakłamanych polityków.
~1414 23-04-2020 14:25
Nowe teorie spiskowe poszły w obieg. Ciekawe czy ruszycie palcem i odznaczycie swojego kandydata czy też dla połowy obywateli będzie to znowu zbyt duży wysiłek aby spełnić swój obowiązek obywatelski.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group