• Sobota, 25 stycznia 2020
  • Godz. 2:53
  • Imieniny: Elwiry, Miłosza, Pawła
  • Czytających: 3534
  • Zalogowanych: 6
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Mikołajowy Rotary Club. Prezenty dla dzieci niepełnosprawnych z Kowar

Wiadomości: KOWARY
Sobota, 11 grudnia 2010, 8:09
Aktualizacja: 8:10
Autor: Petr
Fot. Petr
Dzieci niepełnosprawne świetlicy terapeutycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Kowarach otrzymały dzisiaj prezenty mikołajowe z rąk prezydenta jeleniogórskiego Rotary Club – Adama Czajkowskiego.

– Jeleniogórski Rotary Club pomaga świetlicy terapeutycznej działającej w MOK w Kowarach od dawna. Podobnie jak to było w latach ubiegłych, także w tym roku wręczyliśmy dzieciom niepełnosprawnym prezenty mikołajowe w postaci paczek ze słodyczami i owocami, czyli z typowymi świątecznymi „łakociami” – mówił Czajkowski.

W kameralnej uroczystości przygotowanej z myślą o dzieciach i ich rodzicach uczestniczyli m.in. Aneta Jenny, prezes stowarzyszenia Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski oddział w Kowarach, jak również wolontariusze z Interact Clubu, powołanego do życia trzy lata temu przez Rotary Club w Jeleniej Górze.

– Interact Club to grupa gimnazjalistów i licealistów z Kowar, wspaniałych młodych ludzi, którzy na stałe współpracują ze świetlicą terapeutyczną MOK w Kowarach. To oni uczestniczą w najróżniejszych zajęciach skierowanych do dzieci niepełnosprawnych, przygotowują wraz z nimi przedstawienia czy uczą się wierszy. I to właśnie ich działalność przynosi dzieciakom ogromną frajdę – podkreślił Czajkowski. Ku inspiracji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz

Hrabia 11-12-2010 8:24
Co to jest rotary klub? Podczas kampanii wyborczej kandydaty chwalili się że tam należą... To jakaś anarchistyczna, andergrandowa inicjatywa? Ps. organizują balet sylwestrowy?
~MikołajowyRC 11-12-2010 9:17
http://grzegorz-niedzwiecki.blog.onet.pl/Przesladowany-przez-skarbnika-,2,ID417279139,DA2010-11-18,n
~d...kracja 11-12-2010 12:00
Sędzinie przyznano 300 tys. zł odszkodowania za niesłuszne aresztowanie. Sędziów wydających mylne i radykalne wyroki nie spotyka żadna nauczka. Dysydentów kara się gorzej jak w Chinach.
rymcycymcy 11-12-2010 15:28
Patol, a Ty gdzie się wybierasz na balet ? ;) Masz jakiś pomysł, czy zwyczajnie skujesz się przed TV ? ;)
~ 11-12-2010 16:59
a z tego co wiem to ta dziewczyna siedzaca przy stole jest zdrowa tylko ma siostre chora a zawsze na darmoche ja mamusia wezmie!!!!!!!!zawsze tak robia!!!!!!wstyd Sandra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hrabia 11-12-2010 20:21
rymcycymcy, ja z kolegami pakujemy się w 10ciu do mojego Golfa II 1,2 + LPG i śmigamy na Rębiszów :D
~Obiektywna 11-12-2010 22:42
Wielu znakomitych ,bezinteresownych i wrażliwych ludzi na otoczenie jest w Rotary Klubie - oprócz swoich własnych problemow zawodowych potrafią znaleśc czas dla innych . Wiem o duzej zorganizowanej rotarianskiej sprawie pomocowej dla szpitala w Jeleniej Górze - czyli zakupie ultrasonografu dla noworodkow za ponad 100 tys. złotych- kto takich uczynkow Rotary nie chce docenić a sam stoi z boku i krytykuje, ten jest pasożytem , miernotą życiową i błaznem.
~Ifka 11-12-2010 23:00
Mikołajkowy RC - chyba jesteś mocno zakręcony - przecież nie jesteś prześladowany przez skarbnika tylko przez otrzymane wyroki sądowe a dokladniej przez sprawiedliwość .Jak sie nudzisz , to Lepiej zajmij sie pożyteczna opieką nad istotami potrzebujacymi pomocy w Twoim otoczeniu .A Twoja sprawę czepiania się firmy samochodowej bliżej Tobie znanej ureguluj jak najszybciej w świetle wyrokow sądowych , bo możesz potrzebować paczek na swięta jak bedziesz w odosobnieniu. O RC nie wspominaj , bo to nie dla Ciebie półka pod żadnym względem.
~mc 11-12-2010 23:15
Panie Niedzwiedzki nie puszczaj Pan linków do swojego bloga ( a ogólnie w komentarzach powinny być ban dla puszczających linki- może ja puszczę link promujący moją firmę???ot tak) jeśli ma Pan coś do osób z Rotary to załatw to Pan normalnie a nie co artykuł to linki do wojny osobistej.Fakt jest jeden za powiedziane słowa bierze się odpowiedzialność. Jest wyrok sądu to nie ma gadania przepraszają i płacą nawet najwięksi w Państwie.
~znamy się 12-12-2010 7:26
do klubu rotary należą same szychy z górnej półki i swoimi datkami uciszają swoje spieprzone na zawsze sumienia. Sądziowie, adwokaci prezydenci miast, lekarze , wieczni radni np....dziński czarny z siwą bródką i wielu kolesi z "Czerwonej Doliny". Na” kielicha” spotkania po knajpach, Staniszów, Chata za wsią itd. Potem jadą po pijaku samochodem. Im wolno wszystko, nawet mc, straszy czyli mecenas?
~do mc 12-12-2010 9:55
Wyroki są różne, kwadratowe i podłużne. jak za PRL. Za pieniądze i na okoliczność promocji powoda. Nepotyczne. Niedźwiedzki załatwia to normalnie, ujawnia skandal. To członkowie RC przy wsparciu sędziów toczą osobistą z nim i jego rodziną wojnę. Nierówną i obłudną. Wydają je ludzie o różnym autoramencie. Sądy to państwo w państwie. Wielu sędziów należy do RC nawet jeleniogórskiego. Gorzej, jak wyroki i zajęcia następują z kosmosu, nie informując "skazanego" i nie dając mu szansy do obrony. Czemu strona RC JG jest zamknięta? http://www.rotary-jgora.pl/ Żeby nie było wiadomo kto jest skarbnikiem i jacy prawnicy tam należą?
~Randka 12-12-2010 16:34
Rotary to niesłychana międzynarodowa organizacja zapoczatkowana w 1905 roku w Chicago , skupia wyjatkowych ludzi o różnych pogladach religijnych , politycznych i profesjonalnych. Jak widac zajmuje sie drobnymi pomocowymi dzialaniami dla swojej spoleczności tam gdzie znajdują sie kluby ,co jest chwalebne- do wielkich poczynań jak stypendia , wymiany młodziezowe w skali swiata na co wydało ponad 150 milionów dolarów, oraz przez ostatnie lata program Rotary-Polio zlikwidował prawie chorobe heinego - medina w swiecie ,na co Rotary wydało ok.450 milionow dolarów. A to mozna sie dowiedzieć ze strony miedzynarodowej Rotary Word. Wspaniale , ze mamy taki klub w Jeleniej Gorze bo przez to nie jestesmy zacofani w świecie jako spoleczeństwo należąc do takiej postepowej nietuzinkowej organizacji . Kto zna angielski ten jest na wiadomym poziomie , moze sie dowiedzieć o Rorary w intern.- a ćmoki i nieuki niech sie nie wypowiadają o tej organizacji jak nie maja wiadomości bo kompromi
kamilo 12-12-2010 17:17
Przepraszają i płacą nawet najwięksi w Państwie za powiedziane słowa. Płacą śmieszne kary lub umarza się im postępowania. Niedźwieckiemu natomiast mnoży się zaocznie kosmiczne długi za niepowiedziane słowa. Niedźwiecki chciał iść do aresztu lub sprzątać posesję przed Firmą Motoryzacyjną „Liggęza” Sp. z o.o. w Jeleniej Górze mimo, iż jest niewinny. Heretycy, pseudo filantropi i ludzie w togach uparli się jednak skazać jego całą rodzinę na śmierć głodową za to, że jest człowiekiem, fizjoterapeutą. Ot faktycznie, specyficzna pomoc członków RC dzieciom ponad własne potrzeby. Dziś Niedźwiecki założył w kościele swojemu synowi poświęcony medalik z Matką Boską. Wyprawia go do I Komunii Świętej. Zapalił świeczkę w intencji nawrócenia Mieczysława Ligęzy. Wyprawi synowi najlepszą komunię, choćby wszystkie bestie rzucały się dalej na jego dzieci. O Rotarianach - „dyskretnej promocji reputacji” napisał Stanisław Krajski. Pogaństwo i masoneria za cudze pieniądze...
~kamiilko 12-12-2010 18:37
Faktycznie ciekawe i interesujace informacje o Rotary tłamsi i pomawia swoja prywatą jakis Niedzwiecki - chyba ma uczulona jedną z półkól mózgowych na dobra ludzkie albo próbuje nawiązać znajomości z Rotary - Na liście członkow nie ma żadnych sędziow ,nie toczy sie jakis wojen z rodzina Niedźwieckiego, bo klub głupotami sie nie zajmuje ,bohater jest nieznany w klubie i na forach rotary , nie był nawet zatrudniony jako wolnotariusz przy róznych akcjach organizowanych przez rotarian być moze potrzebuje pomocy na lekarza i dla rodziny , to niech spróbuje sie zgłosc do ulubionego skarbnika ktory nie miał przyjemności znać Pana Niedźwieckiego aż do sprawy sądowej . Jednakże pomówił ,zaszkodził i obraził firme skarbnika klubu -to musi ponieśc konsekwencje , zgodnie z zasadą demokracji i sprawiedliwości - jaka ona jest to określa wyrok dla Pana Niedźwieckiego . Dlatego Panie Niedźwiecki nie zatruwaj Pan juz atmosfery pracy i dobrych poczynań ludzi dobrej woli - przedstaw Pa
teessi 12-12-2010 21:36
http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/masoneria/masoneria1.html - to ciekawy link, zwłaszcza zakończenie. Początek tej stronki można sobie darować, ale na końcu są smaki i smaczki. Swoją drogą, po przeczytaniu wpisów członków tego klubu można wyrobić sobie opinię, że cechują się oni wielką pychą, a nawet agresją w stosunku do reszty społeczeństwa, w przeciwnym wypadku po prostu ignorowaliby linki pana Niedźwiedzkiego, uznając, że one ich nie dotyczą. Ja nie zwracam uwagi na te jego wpisy, uznając je za nudne. Jednak widać, że kogoś one bardzo irytują. Nawet bardzo.
~dobra wola 12-12-2010 22:07
Jednemu, bodajże z byłych prezydentów Rotary Club Jelenia Góra, Zbigniewowi Ładzińskiemu, czy formalnie jego rodzinnej firmie, umorzył (pewnie nie raz) podatek od nieruchomości inny członek Rotary Club Jelenia Góra, były dwukrotny prezydent Jeleniej Góry Józef Kusiak. Ani jeden, ani drugi do najbiedniejszych nie należą, ale pomagać ponad własne potrzeby umieją. Zwłaszcza za pieniądze podatników. Taka jest prawda o "wolontariacie" Rotarian. Krwiopijcy i ciemiężcy najuboższych!
~mc 13-12-2010 22:01
i tutaj jest problem z czytaniem ze zrozumieniem.Ja pisze o zakazie linków w komentarzach a ludzie już lecą na maxa.Do znamy sie no tak nawet mecenasem jestem ot kolego lub koleżanko nie jestem i nikogo nie strasze widać czytanie ze zrozumieniem sprawia Ci problem.Kolejni już wpisują sędziów itp itd po co temat był o linkach i wyrazeniu mojej opini o wklejaniu ich szczególnie robi to Pan Niedźwiedzki co mi się ni epodoba i tyle.Może niech każdy z nas wkleji tutaj linka do strony swojej firmy będzie reklama za darmo :) Tessi już na masonów wjeżdza i pisze że to członkowie klubu piszą posty ot ja nie jestem członkiem tego klubu.Czytajmy ze zrozumieniem a wklejanie linków non stop przez ww Pana juz po prostu jest nudne
oskarl 13-12-2010 23:30
http://grzegorz-niedzwiecki.blog.onet.pl/2,ID418297235,index.html
~ 14-12-2010 7:51
Kto zle pisze o Rotary nie ma pojecia. Ale to przeciez takie "polskie" narzekac nawet na tych, ktorzy wala gruba kase bez zadnych zyskow wlasnych. Tak to juz jest....narzekactwo z grubej rury. Placa-zle-nie placa tez zle.
~do de 14-12-2010 9:21
wala gruba kase bez zadnych udzialow wlasnych... Grabia-zle-nie grabia tez zle.
~ 14-12-2010 10:33
Malkotenci!!! zazdroscicie, ze maja??? swiat byl i bedzie zawsze tak urzadzony, ze jedni maja a drudzy nie. W tym nic nie da sie zmienic, chyba ze wybudujemy sobie druga Koree Polnocna-tam nic nikt nie ma. Czyli po rowno, wszyscy maja go....no. Ale komuny przeciez nikt juz nie chce, prawda? wiec cieszcie sie, ze sa tacy, ktorzy maja i sie dziela.
~Die Barbaren 14-12-2010 13:54
Dzielą się nieswoimi i/lub ewentualnie tylko ze swoimi. Potem mają z tego zysk, awans...
~ 14-12-2010 14:38
Glupota...czyli idac tokiem twojego myslenia Rotarianie maja tylko i wylacznie niepelnosprawne dzieci i do tego jeszcze w Kowarach? no bo jesli dziele sie ze "swoimi".... I potem te dzieci sprawia, ze oni awansuja. Puknij sie w czache.
~Die Barbaren 15-12-2010 10:33
Ślepy i tak niczego nie zauważy, głuchy nic nie usłyszy, a głupi niczego nie zrozumie...
~privy 18-12-2010 21:21
Uwielbiam ludzi, którzy nie wiedzą nic a wypowiadają się jak by pozjadali wszystkie rozumy. Rotary jest w pewnym sensie wolontariatem i pomaga wszystkim potrzebującym jak i każdemu z osobna, a warunkiem jest tylko uczciwość. Osobiście jestem zaangażowany w tą działalność od paru lat i wiem, że Rotarianie nie zostawią człowieka w potrzebie. Zrobili oni tyle dla ludzi, że aż wstyd mówić, że robią to tylko dla siebie. A to, że czasami wypiją piwo lub lampkę wina, to możecie być pewni, że robią to za swoje pieniądze.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group