Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13159
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Mikołaje z Niemiec rodzinom z powiatu jeleniogórskiego

Piątek, 6 grudnia 2013, 9:19
Aktualizacja: 9:34
Autor: Mea
Region: Mikołaje z Niemiec rodzinom z powiatu jeleniogórskiego
Fot. Archiwum
Tradycyjnie co roku już od ponad 20 lat do powiatu jeleniogórskiego przyjeżdża delegacja z Czerwonego Krzyża i ze starostwa Aachen z wizytą świąteczną. Od trzech lat towarzyszą jej przedstawiciele z powiatu Bamberg. – Nasi partnerzy z Niemiec przekażą świąteczne paczki ubogim rodzinom naszego powiatu, wytypowanym przez Polski Czerwony Krzyż oraz dla podopiecznych Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie i Domu Pomocy Społecznej w Miłkowie – powiedział Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu w Jeleniej Górze.

Wizyta delegacji rozpocznie się 13 grudnia i potrwa do 15 grudnia. – W sobotę w siedzibie PCK w Jeleniej Górze odbędą się występy artystyczne oraz mikołajkowe zabawy i animacje dla dzieci, które otrzymają paczki świąteczne przywiezione od naszych gości z Niemiec – zaznaczył Wiesław Dzierzba.

W niedzielę delegacja odwiedzi Dom Dziecka w Szklarskiej Porębie oraz Dom Pomocy Społecznej w Miłkowie, w których również przekaże świąteczne paczki dla podopiecznych.

- Ponieważ podczas ostatniej wizyty naszych partnerów z Aachen, która miała miejsce w październiku, bardzo podobała się im się działalność Koła Emerytów przy Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach, postanowili je ponownie odwiedzić, ufundować podarki oraz zwiedzić wystawę – mówił Wiesław Dzierzba.

Ponadto w ramach grudniowej wizyty odbędzie się spotkanie partnerów projektu unijnego GreKo nie tylko z Aachen i Bambergu, ale również z Jablonca, podczas którego będą omawiane kolejne międzynarodowe konferencje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
550
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group