Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7313
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Mikołaje z Niemiec rodzinom z powiatu jeleniogórskiego

Piątek, 6 grudnia 2013, 9:19
Aktualizacja: 9:34
Autor: Mea
Region: Mikołaje z Niemiec rodzinom z powiatu jeleniogórskiego
Fot. Archiwum
Tradycyjnie co roku już od ponad 20 lat do powiatu jeleniogórskiego przyjeżdża delegacja z Czerwonego Krzyża i ze starostwa Aachen z wizytą świąteczną. Od trzech lat towarzyszą jej przedstawiciele z powiatu Bamberg. – Nasi partnerzy z Niemiec przekażą świąteczne paczki ubogim rodzinom naszego powiatu, wytypowanym przez Polski Czerwony Krzyż oraz dla podopiecznych Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie i Domu Pomocy Społecznej w Miłkowie – powiedział Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu w Jeleniej Górze.

Wizyta delegacji rozpocznie się 13 grudnia i potrwa do 15 grudnia. – W sobotę w siedzibie PCK w Jeleniej Górze odbędą się występy artystyczne oraz mikołajkowe zabawy i animacje dla dzieci, które otrzymają paczki świąteczne przywiezione od naszych gości z Niemiec – zaznaczył Wiesław Dzierzba.

W niedzielę delegacja odwiedzi Dom Dziecka w Szklarskiej Porębie oraz Dom Pomocy Społecznej w Miłkowie, w których również przekaże świąteczne paczki dla podopiecznych.

- Ponieważ podczas ostatniej wizyty naszych partnerów z Aachen, która miała miejsce w październiku, bardzo podobała się im się działalność Koła Emerytów przy Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach, postanowili je ponownie odwiedzić, ufundować podarki oraz zwiedzić wystawę – mówił Wiesław Dzierzba.

Ponadto w ramach grudniowej wizyty odbędzie się spotkanie partnerów projektu unijnego GreKo nie tylko z Aachen i Bambergu, ale również z Jablonca, podczas którego będą omawiane kolejne międzynarodowe konferencje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group