Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5956
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Mikołaje, kolędy i tłumy na przedświątecznym kiermaszu

Poniedziałek, 1 grudnia 2008, 8:42
Aktualizacja: 8:46
Autor: rylit
REGION: Mikołaje, kolędy i tłumy na przedświątecznym kiermaszu
Fot. rylit
W miniony weekend w Pałacu Łomnica odbywał się w ramach „Łomnickich Pór Roku” kiermasz adwentowy. Choć do Świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze ponad trzy tygodnie, w pałacu i przed nim było czuć świąteczną atmosferę.

W gościnnych progach Pałacu Łomnica można było zobaczyć, kupić i spróbować prawie wszystkiego co jest związane z nadchodzącymi świętami. Dzięki Fundacji Dominium Łomnica powstałej przy pałacu, zajmującej się ochroną zagrożonego krajobrazu kulturowego naszego regionu, w salach zabytku spotkali się regionalni producenci, twórcy i artyści, którzy prezentowali to wszystko, „pachnie” Bożym Narodzeniem.

Na kiermaszu można było zobaczyć i kupić wiele ozdób świątecznych oraz potraw, które wkrótce zagoszczą na naszych stołach. Można było podpatrzeć, jak one powstają bo wielu producentów prezentowało na miejscu urządzało pokazy swojego rzemiosła od kuchni.

Były też inne atrakcje towarzyszące przygotowane przez organizatorów. Był mikołaj, krążący wokół gości, były występy artystyczne. Zespół muzyczny „ Jelonka Brass” przygrywał z balkonu kolędy. Występowali młodzi artyści z „Cyrkolandu”.

Dla spragnionych, zmarzniętych i głodnych przygotowano bufety i stoiska. Przybyli smakowali ekologiczny chleb z kozim serem. Rozstrzygnięto też konkurs na tradycyjną szopkę bożonarodzeniową ogłoszony przez „Fundację Dominium” kilka miesięcy wcześniej. Pierwsze miejsce zajęła siedemdziesięcioletnia Michalina Chęć z Jeleniej Góry, z pochodzenia góralka. Te i inne nagrodzone szopki można oglądać w pawilonie ogrodowym obok pałacu.

W czasie trwania kiermaszu przez jego teren przewinął się spory tłum gości z Polski, Niemiec i Czech. Nad sprawnym zorganizowaniem imprezy czuwały dwie panie: Elizabet Von Küster, właścicielka pałacu i Joanna Dumin, organizatorka, związana już od wielu lat z imprezami w Pałacu Łomnica.
Duża frekwencja na kiermaszu świadczy o ważności tych świąt, o ich rodzinnym charakterze o kultywowaniu świątecznych tradycji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group