Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 2046
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mikołaj u Hałabały

Sobota, 8 grudnia 2018, 6:10
Aktualizacja: Niedziela, 9 grudnia 2018, 6:05
Autor: AP
Jelenia Góra: Mikołaj u Hałabały
Fot. AP
"Wszystkie dzieci Mikołaja kochają, wszystkie dzieci na niego czekają. Moc prezentów każdemu przyniesie, każe dziecko z prezentów się cieszy…"– tak śpiewały dzieci w Miejskim Przedszkolu nr 11 "Krasnala Hałabały" w Jeleniej Górze – Sobieszowie w oczekiwaniu na spotkanie ze św. Mikołajem. A gdy oczekiwany gość dotarł…

W dniu Świętego Mikołaja wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały mikołajowych dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do ogrodu przedszkolnego, a przedszkolaki z wszystkich grup miały za zadanie odnaleźć kryjówkę św. Mikołaja. Nie zajęło im to dużo czasu, czerwony kubrak zdradził, gdzie gość się schował. A kiedy już go znalazły, bardzo przeżywały to spotkanie. Maluszki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały ze św. Mikołajem, opowiadały o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Święty Mikołaj tradycyjnie wręczył każdemu dziecku prezent. Królowały ciekawe gry planszowe i przede wszystkim słodycze. W zamian dzieci poczęstowały św. Mikołaja mlekiem i ciasteczkiem.

- Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku – mówi dyrektor przedszkola Monika Sołek. - Przygotowujemy się do niego starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa. Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkowym gościem. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością – dodaje dyrektor przedszkola.

Nie zabrakło też wspólnych zdjęć, które z pewnością będą wspaniała pamiątką tego spotkania. Na koniec maluszki zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą św. Mikołaja i pomachają mu na pożegnanie.

Twoja reakcja na artykuł?

13
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group