• Wtorek, 22 października 2019
  • Godz. 10:56
  • Imieniny: Korduli, Filipa, Halki, Salomei
  • Czytających: 5344
  • Zalogowanych: 15
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Mikołaj u chorych dzieci

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 8 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 10:26
Autor: konrad
Fot. goral
Stowarzyszenie Wspólne Miasto oraz Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom już po raz czwarty zorganizowały wizytę Świętego Mikołaja u dzieci leżących na oddziale dziecięcym jeleniogórskiego szpitala. Jak mówił pomysłodawca akcji i fundator części prezentów, Mariusz Synówka, nie ma większej radości, niż uśmiechnięte oczy i buzie dzieci, które z powodu choroby trafiły na oddział. Do worka z prezentami przyniesionego przez św. Mikołaja dołożyli się także strażnicy miejscy pod wodzą koordynatora akcji Grzegorza Rybarczyka.

Już dzień wcześniej pielęgniarki i rodzice przygotowywali oddział na przybycie świętych. Dzieci chodziły dookoła, pytały dla kogo te przygotowania i czy do nich też przyjedzie Mikołaj.
- Udawaliśmy, że nic nie wiemy, a one były coraz bardziej zaintrygowane - wyjaśnia Anna Sinica pielęgniarka ze Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom. - Dla chorych dzieci przyjazd Świętego Mikołaja jest jeszcze ważniejszy niż dla dzieci zdrowych. Dla nich ta paczka to przypomnienie, że o nich nie zapomnieliśmy.

Pieniądze zebrane od sponsorów i ze zbiórki w szpitalu posłużyły do zorganizowania uroczystości oraz posłużą do przygotowania Bożego Narodzenia tym dzieciom, które wtedy będą na oddziale dziecięcym. Jak mówią organizatorzy, hasło "Dla chorych dzieci" otwiera wiele, zwykle zamkniętych drzwi. I w tym roku to się udało.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~iiiiii 9-12-2005 16:17
super ze i te biedne dzieciaczki odwiedzil swiety mikolaj sama wiem jak dzieci zle znosza szpitale bo moj synek tez lezal i byl to trudny okres dla calej rodziny gratuluje pomyslu
~tomek 9-12-2005 16:58
Brawo. Podoba mi się, że Wspólne Miasto pamięta o chorych dzieciach.
~KATARZYNA 9-12-2005 17:28
BYŁAM W RÓŻNYCH SZPITALACH ALE PO RAZ PIERWSZY SPOPTKAŁAM SIĘ Z TAK PIĘKNA UROCZYSTOŚCIĄ DLA DZIECI . PIELĘGNIARKI ODDZIAŁU DZIECIECEGO KTÓRE TAK BARDZO SIĘ POŚWIĘCAJĄ NASZYM DZIECIOM POWINNY BYĆ W SPOSÓB SZCZEGÓLNY DOCENIONE . RADOŚĆ CHORYCH DZIECI BYŁA TAK WIELKA ŻE ZAPOMNIAŁY O TYM ŻE SA W SZPITALU . DZIEKUJEMY BARDZO śWIĘTYM MIKOŁAJOM I MIKOŁAJCE ZA PACZKI I PLUSZAKI .
~GOŚKA 9-12-2005 18:00
Widziałam tą imprezę w telewizji, gratuluję Ani Sinicy pomysłu.Mikołaj w szpitalu był bardzo chojny dla tych maluszków.Radość chorych dzieciaków jest napewno miłym wizerunkiem organizatorów oraz całego personelu oddziału dziecięcego.INNI POWINNI BRAĆ Z WAS PRZYKŁAD.JESTEŚCIE SUPER!!!!!!!!!!!!!!!
~ANNA SINICA 9-12-2005 19:54
DRODZY PAŃSTWO! Zorganizowanie każdej imprezy dla chorych dzieci wymaga olbrzymiego wysiłku i zaangażowania personelu med.oddz.dziecięcego i wielu osób.Wokół nas jest coraz więcej bardzo życzliwych i serdecznych ludzi. Na Wspólne Miasto,Radę Kupców,Straż Miejską,Policję,Straż Pożarną,właścicieli sklepów i hurtowni,PCK,Media zawsze możemy liczyć.Bardzo miła jest współpraca z Dyrekcją SPnr13 i 2 .GIM.nr2,3,4, Paniami prowadzącymi kółka teatralne i ich utalentowanymi aktorami.Szpital kojarzy się z cierpieniem,rozłąką i tęsknotą.Nie chcemy, aby w naszym szpitalu dzieci były smutne. RADOŚĆ i UŚMIECH na buziakach naszych małych pacjentów, to najlepszy dowód wdzięczności za to, co dla Nich robimy. DZIĘKUJĘ BARDZO ZA MIŁE SŁOWA I POMOC W REALIZACJI TAK SZLACHETNEGO CELU.
~Zuza 11-12-2005 9:46
Aż się popłakałem ale te dzieciaki miały szczęście wzruszenie zarówno dziecio jak i rodziców bardzo fajnie należą się jeszcze jakies podziękowania realizatorom tej imprezy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group