Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6595
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mikołaj u chorych dzieci

Czwartek, 8 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 10:26
Autor: konrad
Jelenia Góra: Mikołaj u chorych dzieci
Fot. goral
Stowarzyszenie Wspólne Miasto oraz Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom już po raz czwarty zorganizowały wizytę Świętego Mikołaja u dzieci leżących na oddziale dziecięcym jeleniogórskiego szpitala. Jak mówił pomysłodawca akcji i fundator części prezentów, Mariusz Synówka, nie ma większej radości, niż uśmiechnięte oczy i buzie dzieci, które z powodu choroby trafiły na oddział. Do worka z prezentami przyniesionego przez św. Mikołaja dołożyli się także strażnicy miejscy pod wodzą koordynatora akcji Grzegorza Rybarczyka.

Już dzień wcześniej pielęgniarki i rodzice przygotowywali oddział na przybycie świętych. Dzieci chodziły dookoła, pytały dla kogo te przygotowania i czy do nich też przyjedzie Mikołaj.
- Udawaliśmy, że nic nie wiemy, a one były coraz bardziej zaintrygowane - wyjaśnia Anna Sinica pielęgniarka ze Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom. - Dla chorych dzieci przyjazd Świętego Mikołaja jest jeszcze ważniejszy niż dla dzieci zdrowych. Dla nich ta paczka to przypomnienie, że o nich nie zapomnieliśmy.

Pieniądze zebrane od sponsorów i ze zbiórki w szpitalu posłużyły do zorganizowania uroczystości oraz posłużą do przygotowania Bożego Narodzenia tym dzieciom, które wtedy będą na oddziale dziecięcym. Jak mówią organizatorzy, hasło "Dla chorych dzieci" otwiera wiele, zwykle zamkniętych drzwi. I w tym roku to się udało.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group