Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 5916
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Mieszkaniec Kowar zatrzymany z narkotykami

Niedziela, 28 lutego 2016, 8:53
Aktualizacja: 8:55
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Region: Mieszkaniec Kowar zatrzymany z narkotykami
Fot. Archiwum
Wysoka kara więzienia grozi 19–letniemu mieszkańcowi Kowar zatrzymanemu przez policjantów z niemal 250 porcjami marihuany.

Funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy uzyskali informację, że przebywający na terenie Świdnicy 19-letni mężczyzna posiada narkotyki. Jak ustalono, mężczyzna przyjechał do Świdnicy w poszukiwaniu pracy. - W trakcie kontroli okazało się, że posiadał przy sobie niemal 50 g marihuany, z której można uzyskać prawie 250 porcji handlowych tego narkotyku. Mężczyzna został po zatrzymaniu osadzony w policyjnym areszcie – informuje podkom. Agata Oleśkiewicz, oficer prasowy KPP w Świdnicy

Zatrzymany usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz zarzut tzw. przewozu wewnątrzwspólnotowego środków odurzających, ponieważ wyjaśnił, że marihuanę przywiózł z Czech. W trakcie przesłuchania przekonywał on, że narkotyki posiadał na własny użytek.

Prokurator Rejonowy w Świdnicy wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

- Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje podkom. Agata Oleśkiewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group