Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9526
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mieszkanie Plus przy ulicy Kilińskiego?

Sobota, 3 lutego 2018, 9:37
Aktualizacja: Wtorek, 6 lutego 2018, 7:59
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Mieszkanie Plus przy ulicy Kilińskiego?
Fot. Przemek Kaczałko
Wstępnie wytypowano tereny pod budowę mieszkań na wynajem z rządowego programu Mieszkanie Plus. Jak zapewniają władze miasta, Bank Gospodarstwa Krajowego wyraził już zainteresowanie proponowaną lokalizacją i wkrótce ma być podpisana umowa.

- W rejonie ulicy Kilińskiego (po dawnym Zakładzie Kartonaży i Tektury Falistej) mamy cały kompleks kiepskich budynków, praktycznie w centrum miasta. Wstępnie Bank Gospodarstwa Krajowego jest tym zainteresowany i są już robione koncepcje zabudowy, które niedługo pokażemy – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. W rejonie tym układ komunikacyjny będzie wkrótce zmieniony – jest otwarty miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Jak zapewniają władze miasta, wkrótce będzie można podpisać umowę. - W rejonie Kilińskiego będzie jeszcze kilka nieruchomości, które bierzemy pod uwagę. To pozwoli nam ustawić mieszkania na wynajem blisko siebie – dodaje prezydent.

W propozycjach skierowanych do BGK znajdą się też tereny po niedoszłej galerii handlowej przy ul. Kilińskiego. Przypomnijmy, w listopadzie 2017 roku radni Rady Miejskiej Jeleniej Góry przyjęli uchwałę intencyjną w sprawie przystąpienia do rządowego programu. W ciągu miesiąca najprawdopodobniej podejmą uchwałę o wniesieniu wspomnianego terenu pod Mieszkanie Plus, a następnie zostanie podpisana umowa z BGK. Nie wiadomo jeszcze, ile mieszkań powstanie, jaka będzie ich cena, ani kiedy pierwsi jeleniogórzanie odbiorą klucze do swoich upragnionych czterech kątów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (66)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group