Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 6616
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Mieszkańcy zgłaszają zagrożenia

Środa, 19 grudnia 2018, 9:24
Aktualizacja: Czwartek, 20 grudnia 2018, 7:25
Autor: WAC
Prawie 1200 przypadków, dotyczących naruszeń ładu i porządku publicznego zgłosili od początku roku mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic, korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa Policji. Najwięcej, bo 364 dotyczyło nieprawidłowego parkowania, ale znalazły się również zgłoszenia aktów wandalizmu lub dzikich wysypisk śmieci.

Od 1 stycznia do 13 grudnia do jeleniogórskich policjantów, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, wpłynęło 1188 zgłoszeń. Najwięcej, bo aż 364 (213 potwierdzonych ) dotyczyło przypadków nieprawidłowego parkowania. 213 zgłoszeń zawierało informacje o miejscach przekraczania dozwolonej prędkości (139 potwierdzonych), a 130 wskazywało miejsca spożywania alkoholu, z czego potwierdzono 64. Było również sporo zgłoszeń dotyczących miejsc gromadzenia się młodzieży zagrożonej demoralizacją oraz dzikich wysypisk śmieci.

Policja zachęca do korzystania z tego nowoczesnego narzędzia. Warto zadbać o bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy, poprzez nanoszenie na mapę występujących zagrożeń. Pamiętajmy jednak, że nie jest to aplikacja do zgłaszania zdarzeń wymagających natychmiastowej interwencji policji m.in. w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Tego typu informacje powinniśmy niezwłocznie przekazywać telefonicznie pod nr 997 lub 112, albo osobiście w najbliższej jednostce policji. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie jest też narzędziem służącym do analizy stanu zagrożenia, a do wymiany informacji społeczeństwa z policją.

- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, wspierające policjantów w codziennej służbie – mówi podinsp. Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. - Korzystanie z aplikacji daje mieszkańcom możliwość zgłaszania miejsc, gdzie dochodzi do sytuacji, mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo. Na podstawie tych informacji, policjanci podejmują interwencje i eliminują zagrożenia. Od momentu uruchomienia tego narzędzia, cieszy się ono dużą popularnością. Mieszkańcy Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego aktywnie współpracują z policją w zakresie stałego wzrostu poczucia bezpieczeństwa w swoim najbliższym otoczeniu.

Twoja reakcja na artykuł?

12
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
4
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1076
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
 
Kultura
Koncertowe rarytasy na koniec sezonu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group