Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7429
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mieszkańcy urządzili sobie park z siłownią

Poniedziałek, 5 maja 2014, 8:18
Aktualizacja: 8:25
Autor: Józef Pawłowski
Jelenia Góra: Mieszkańcy urządzili sobie park z siłownią
Fot. Józef Pawłowski
Członkowie Jeleniogórskiej Wspólnoty Mieszkaniowej „Wolności 299” nie tylko upiększyli swój budynek, ale też urządzili własny park z siłownią zewnętrzną. Otwarcie tego miejsca wypoczynku odbyło się 1. maja.

Budynek, którego wspólnota jest właścicielem od 2000 r., oddano do użytku w 1986 r. jako pierwszy mieszkalny zbudowany w technologii monolitycznej. Ma nietypową sylwetkę - zróżnicowanie wysokości od 5 do 11 kondygnacji oraz galerie biegnące wzdłuż budynku, z których wchodzi się bezpośrednio do mieszkań. Dominowały w nim kolory szarości.

Jego właściciele natychmiast po powołaniu wspólnoty, ustalili składkę na fundusz remontowy na takim poziomie, by nie tylko utrzymać budynek w dobrym stanie technicznym, ale i pozwolić sobie na pewne „fanaberie”.

Na początek pozazdrościli SM „FAMPA”, która zaczęła barwić swe szare budynki i „pokolorowali” swój, potem urządzili własny park z siłownią zewnętrzną.

I właśnie jej uroczyste otwarcie wpisało się w bogaty kalendarz wydarzeń jeleniogórskiego Biało-Czerwonego Weekendu Majowego. Dokonał tego, przy wydatnej pomocy jednej z najmłodszych mieszkanek wspólnoty, prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group