Sobota, 11 lipca
Imieniny: Karoliny, Olgi
Czytających: 5696
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mieszkańcy ul. Widok (wreszcie) mogą odetchnąć

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 17 marca 2015, 14:26
Aktualizacja: Wtorek, 12 maja 2015, 8:24
Autor: Red
Fot. Angela
Remont tej jeleniogórskiej ulicy nie zostanie przerwany. Za trzecim „podejściem” jeleniogórscy radni z Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości zgodzili się na przesunięcie budżetowych pieniędzy, niezbędnych do skończenia robót na Widoku. „Szarpanina” o te pieniądze trwała od ok. dwóch miesięcy.

Na miejskiej sesji, która odbyła się 17 marca sprawa ul. Widok znowu wróciła. Tym razem radni z nieoficjalnej koalicji PO-PiS „zmiękli” i wyrazili zgodę na dofinansowanie robót, których nie było w kosztorysie. Początkowo „szło” o 800 tys. zł, ale teraz, na wniosek prezydenta miasta, ta kwota została zmniejszona do 720 tys. zł. Natomiast za 80 tys. zł zostanie wykonany tymczasowy przejazd między ulicami Małcużyńskiego i Paderewskiego.

Co było powodem zmiany decyzji radnych? W głosie klubowym wyjaśnił to Piotr Miedziński (PO). – Nasze wcześniejsze stanowisko nie było głosowaniem przeciw tej inwestycji, ale działaniem o głęboko merytorycznym podłożu. Chodziło o wyjaśnienie nieprawidłowości i ustalenie, gdzie wystąpił błąd. Doprowadziliśmy do tego, że prezydent rozpoczął kontrolę w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów. Szczegółową kontrolę w tej jednostce, głównie pod kątem prowadzonych inwestycji, przeprowadzi też Komisja Rewizyjna. Dlatego dzisiaj z czystym sumieniem możemy zagłosować za przesunięciem pieniędzy w budżecie na przebudowę ulicy Widok – mówił.

Przypomnijmy. Podczas przeglądu kanalizacji deszczowej przed planowanym remontem ul. Widok okazało się, że jest ona fragmentami niedrożna i wymaga wymiany. Tego zadania w projekcie nie było, więc prezydent Marcin Zawiła zwrócił się do rady, żeby zgodziła się przesunąć w budżecie pieniądze na ten cel.

To wywołało burzę na tamtejszej sesji. Radni chcieli wiedzieć, dlaczego sprawa uszkodzonej „deszczówki” wychodzi dopiero na tym etapie i kto jest winny, że nie sprawdzono jej odpowiednio wcześnie. Zażądali kontroli i ustalenia winnego. Prezydent to obiecał, radni jednak głosami PO-PiS nie wyrazili zgody na przesunięcie budżetowych pieniędzy, mimo że wiceprezydent Jerzy Łużniak informował o grożących miastu wysokich karach umownych za przerwanie robót. – A kończenie tych prac bez przebudowy kanalizacji deszczowej, to wyrzucanie pieniędzy w błoto – przekonywał.

Stanowiska radnych PO-PiS nie zmieniły kolejne sesje, w tym jedna nadzwyczajna. Przekonywali, że nie jest ich zamiarem szkodzenie mieszkańcom i twardo stali przy swoim. Aż do teraz. Mieszkańcy ul. Widok doczekają się wygodnego traktu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ff 17-03-2015 14:40
Drzymały Drzymały Drzymały Drzymały kiedy?????????
~widok mieszk 17-03-2015 14:59
bo głupota radnych PO -PIS nie zna granic lepiej dołożyć za rok za zerwanie i położenie nowego asfaltu plus te 800 tys - to było by wg nich bardziej ekonomiczne z punktu widzenia miasta i jego mieszkańców. Nie działajcie na szkodę mieszkańców
~Krzysztof 44 17-03-2015 16:28
I po co był ten cały cyrk z blokowaniem koniecznych prac?Chyba tylko po to aby wykazać się zupełnym brakiem rozsądku i pełnią" partyjnej czujności",bo tak jak na Wojewódzkiej prace mogłyby już się toczyć.Mam nadzieję,że mieszkańcy ul.Widok będą tych radnych dobrze wspominać.
~gluś 17-03-2015 17:22
remont niestety trzeba dokończyć a kwestia rozliczenia osób odpowiedzialnych i ew. odzyskania pieniędzy nie powinny w tym przeszkadzać, wiadomo sprawy takie są przecież długotrwałe
~Bambo 17-03-2015 17:46
ES LIEBE SOCJALICZESKIJ KOLEIEKTIW.... Trzeba było dalej kontynuować a brakorobów skarcić później.... Najlepiej finansowo (personalnie).... To takie proste.... W systemie demokratycznym zajęło to ze 2 miesiące. Panowie radni rozpinajcie umysł tak często jak rozporek!!!
~jeronimo 17-03-2015 18:42
hehe, mieszkańcy wiedzą, czyja to zasługa... kilka podpisów i blady strach padł na radnych - bezradnych w starciu z potencjalnym elektoratem :)
~w13 17-03-2015 20:56
skąd nasze miasto może nie takie duże ale jednak z swoją piękna historią wzięło takiego radnego jak miedziński który myśli ze jest mądry i ważny..
~Iwo 18-03-2015 6:38
Teraz trzeba rozliczyć winnych za bezmyślne lub propagandowe rozpoczęcie prac, aby zdążyć na kilka dni przed ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi !!!
~co to jest? 18-03-2015 8:27
No i poszło 720tys. lekką ręką. Ale w porównaniu z fontanną na Wolności to i tak lepiej wydane pieniądze - choć bezmyślnie. Gdzie przetarg na roboty dodatkowe.
~ 18-03-2015 9:30
Na Drzymały nie ma domków jedno rodzinnych
~SPACEROWICZ 18-03-2015 17:59
A gdzie ulica Wyczółkowskiego!?. Obiecano już dawno. Proszę zobaczyć jak się jeździ po tej ulicy. Autobusy MZK szorują asfalt przy byle nierówności a osobówką to trzeba b. dobrze mieć dopięte pasy żeby nie uderzyć głową w sufit auta.
~współwinny 24-03-2015 22:25
Winny jest deszcz, bo jakby nie padał to by się ka...lizacja nie zatkała. Jak coś trzeba naprawić i nikt tego nie przewidział, to kto jest winny usterki? Ten kto zepsuł czy ten co nie przewidział? Oddaj samochód do naprawy i każ mechanikowi płacić za to co musi naprawić, a o czym nie wiedział - puste, wybrane przez nas łby. Zmienić ordynację wyborczą, niech reprezentują nas osoby a nie partyjne betony.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group