Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5976
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mieszkańcy: Tu musiało dojść do tragedii

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 26 sierpnia 2017, 7:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 sierpnia 2017, 11:32
Autor: WAC
Fot. WAC
– Jesteśmy bardzo poruszeni i nie możemy uwierzyć w to co się stało – mówi pan Piotr, sąsiad rodziców trzyletniej Karolinki która zginęła przygnieciona trzepakiem przy jednym z domów przy ul. Powstańców Śląskich w Jeleniej Górze. Musimy jednak o tym mówić głośno, żeby podoba tragedia nie zdarzyła się gdzie indzie – podkreśla.

W miejscu, gdzie 18 sierpnia doszło do tragedii stoi krzyż ze zdjęciem dziewczynki oraz palą się znicze. Resztki trzepaka zostały wycięte i ledwo widać je w trawie.

- Wszyscy bardzo przeżywamy śmierć małej Karolinki – mówi sąsiad rodziców tragicznie zmarłej dziewczynki pan Piotr. Jednak mogło to spotkać każde inne dziecko i tylko czekać jak dojdzie tu do kolejnego nieszczęścia. Z tego miejsca już dawno zrobiono slumsy, a jego mieszkańcom przyklejono etykietkę marginesu. A to nieprawda bo i tu są porządni ludzie. Tacy jak na przykład rodzice Karolinki. Jej tata pracuje, a mama opiekowała się nią i dwiema starszymi siostrami – opowiada sąsiad.

Jak mówią inni mieszkańcy kompleksu budynków - dzieci masowo oblegały trzepak, gdyż nie mają się gdzie bawić. Jak twierdzą, o fatalnym stanie technicznym trzepaka informowali pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, do którego należy teren, gdzie stało feralne urządzenie. Zabiegali też bezskutecznie o założenie w okolicy placu zabaw.

Mimo bólu po stracie dziecka, udało nam się porozmawiać z jego ojcem panem Andrzejem. – Tego dnia, gdy zginęła Karolinka byłem w domu – mówi. W pewnym momencie przez okno w kuchni zobaczyłem starszą córkę, która niosła małą na rękach. Mała miała obrażenia główki, gdyż to w nią uderzył trzepak, który rozbujany przez 7 -letniego chłopca złamał się. Zadzwoniliśmy po pogotowie, które przez 40 minut nie przyjeżdżało i ostatecznie do szpitala zawiózł nas samochodem mój kolega.

Ojciec zmarłego dziecka winą za wypadek obarcza zarządcę terenu. - Ten trzepak od dawna był pochylony – mówi. Sąsiedzi gonili nawet z niego dzieci, aby się na nim nie bawiły Sprawa była wiele razy zgłaszana do ZGKiM. Zresztą obok są dwa inne trzepaki wcale nie w lepszym stanie.

- Rozumiem emocje jakie towarzyszą tej sprawie, bo śmierć tego dziecka to ogromna tragedia – mówi dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Jerzy Lenart. - Pragnę jednak stwierdzić, że w posiadanych dokumentach nie mamy żadnego pisemnego zgłoszenia złego stanu trzepaka. Rozmawiałem też z pracownikami i żaden nie potwierdza ewentualnych zgłoszeń ustnych na ten temat. Konstrukcja trzepaka była też sprawdzana podczas kontroli i brak jest jakichkolwiek zapisów, by była zużyta lub znajdowała się z złym stanie technicznym. Trudno w tej chwili powiedzieć co było przyczyną jego złamania. To ustali postępowanie prokuratorskie - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55) Dodaj komentarz

~hm 26-08-2017 7:49
"Zadzwoniliśmy po pogotowie, które przez 40 minut nie przyjeżdżało.."
~ 26-08-2017 8:27
Bo pogotowie jeździ w pierwszej kolejności do pijaków i żuli.
~xx 26-08-2017 9:06
Winą za wypadek proszę Was obwiniajcie samych siebie drodzy lokatorzy. Jeżeli widzieliście rozwalający się trzepak trzeba było poprostu go zdemontować i tyle.Szykujecie Państwo następną tragedię,zobaczcie na te ruiny na zdięciach i powywalana drzwi . Tego nie zrobiły trzyletnie dzieci tylko Wy dorośli szykujecie następne niebezpieczne place zabaw i pułapki na swoje dzieci. Nie wystarczy zgłosić ,że coś jest źle i tyle o bezpieczeństwo soich dzieci trzeba dbać samemu i nie polegać na urzędnikach.ŁĄCZĘ SIĘ Z WAMI W BÓLU
~Zyga 26-08-2017 9:40
Zgadzam się z komentarzem powyżej. Emocje po tragedii emocjami ale tak naprawdę to wina lokatorów i rodziców. Trzyletnie dziecko powinno być pod opieką rodzica a nie niewiele starszej siostry.
~do 09:06 26-08-2017 9:44
Gdy przeczytałam o tragedii na Powstańców Śląskich, weszłam na google street view i bezbłędnie wytypowałam trzepak i okolicę. Takich miejsc w Jeleniej Górze jest sporo. Przejdźcie się włodarze tego miasta po całym mieście (nie tylko po Rynku), zamiast tylko jeździć samochodami. Zapobiegnijcie śmierci dzieciaków. Rozbierzcie ruiny na koszt właścicieli, pozakładajcie barierki itd. No i.... załóżcie place zabaw. Nie, nie postawcie tylko jedną huśtawkę. Załóżcie place zabaw, parki, zieleńce, skwery, baseny. Byłam na urlopie w niewielkiej miejscowości. Kilka krytych basenów z czystą, ciepłą wodą. A u nas chwalą się termami z moczem rozcieńczonym wodą.
~zaboberek 26-08-2017 9:46
"Konstrukcja trzepaka była też sprawdzana podczas kontroli i brak jest jakichkolwiek zapisów, by była zużyta lub znajdowała się z złym stanie technicznym."Panie Lenart,co pan opowiada za brednie,czy siedmioletni chłopiec jest w stanie złamać trzepak?
~t-tryk 26-08-2017 9:47
Nauka dla wszystkich na przyszłość. Do urzędasków z jeleniej tylko na piśmie z potwierdzeniem odbioru, bo inaczej wszystkiego się wyprą.
~janeczekl 26-08-2017 9:51
Pier...nie że nie mial sygnałów że konstrukcja.nie była zużyta, przecież taki trzepak nie koroduje w dzień czy miesiąc. A on pękł bo był pordzewiały
~ 26-08-2017 10:02
ta miasto nigdy nie bedzie winne, a pogotowie? gdzie wypowiedź dyrektora pogotowia, dlaczego tak długo jechali? niepełny artykuł ;)
~ 26-08-2017 10:05
odpowiedź pana Ł to norma , d..y przyspawane do stołka przy korycie i tyle w temacie , szczere współczucie dla rodziców
~+- pinset 26-08-2017 10:07
Urzędaski z Lenardem wszystkiego się wyprą ,sprawdzić bilingi,nagrania wszystko .Ta mafia nie może być bezkarna
~gigaset 26-08-2017 10:10
Teraz wszyscy zarządcy nieruchomości wezmą się do roboty i na kilka lat będzie spokój. A ta kapliczka to trochę....
~pff 26-08-2017 10:16
Bezczelny komentarz p.Lenarta. Zgadzam się z tym, że w całym mieście takich kilkudziesiecioletnich pomników przeszłości stoi i zagraża dzieciom wiele, jak i z tym, że trzylatka powinna być pod okiem starszych.
~Bambo do puff 26-08-2017 10:29
Puffo locuta causa finita!!! - [Tłum. Puff skomentował sprawa zakończona]. Skąd ty wiesz jak było?... Prokuratura rozstrzygnie... Co do bezczelności to ty świecąc przykładem nie oślepiaj pana Lenarta i innych komentatorów..
~---] 26-08-2017 10:48
Sami jesteście sobie winni gdzie byli opiekunowie,,co myśleli ze 15 letnia będzie az tak bardzo pilnować dziecka 3 letniego,,,co sam się trzepak rozwalil sami dewastujecie nie pilnujecie tego co tam macie bo to nie wasze,,tylko uważacie ze wam sie wszystko należy od miata to sa bloki scjalne lub hotel co faet wykupil i wynajmuje,,Tam by nie wiem jaki remont zrobić to tak będzie poniszczone,,A takich blkow socjalnych jest trochę w tym miescie i jest to samo ,,bloki po remoncie zrobione mieszkania a ci co tam mieszkają już tak zdewastowali jak by te bloki byly ze 20 lat po remoncie..wstyd,,
~ 26-08-2017 11:02
Fakt Ci co mieszkają w socjalach w pijanym widzie nie dbają o nic .Tam potrzebna jest całodobowa ochrona np. na Wyczółkowskiego bo inaczej patologia wszystko rozp...lli
~ma 26-08-2017 11:12
Każda duża nieruchomośc to mieszkańcy pochodzący z różnych środowisk, lepszych i gorszych. Lokale socjalne są potrzebne, być może błędem jest umieszczanie wszystkich w jednym budynku gdyż patologia " zaraża". Nastolatka potrafi zaopiekować się rodzeństwem, obarczanie winą rodziców to draństwo. Rodzina potrzebuje teraz dobrego prawnika, który pomoże ustalić winnych.
~18 sqandal 26-08-2017 12:19
... szkoda dziecka , a tłumaczenie ze nie ma < zapisu > ze zgłaszany był taki stan rzeczy ( trzepak do wymiany ) nie tłumaczy nikogo . Wina jest WSZYSTKICH jak i urzędasów tak i mieszkańców. A pogotowie to już inna inszość . 40 minut , straszność .
~Niestety, 26-08-2017 12:32
nie zgodzę się z tymi, ktorzy uważają,że 15 letnia osoba jest wystarczajaco dorosła,aby pilnować 3 letnie dziecko.Apeluję do mam mających małe"żywe srebra", a korzystające z pomocy nastoletnich dzieci czy swoich mam i sic ! babć, aby wykorzystać aktywną pomoc w inny sposób, dzieci do gruntownego sprzątania,babcie do przygotowania obiadow czy innych pyszności, bo pilnowanie dziecka to praca nie dla nastolatek i starszych osób.Tu trzeba mieć oczy wokół głowy i wzrok niczym szpicel.Proszę zwracać uwagę na wszystko wokół miejsca ,gdzie ma bawić się dziecko.Nawet na łopatki, jakimi się bawią dzieci. Moja córka ma nadal, choć już dorosła, bitewną szramę nad brwią. Pewien mały Pi/a/Skowicz nie zgadzał się z nią co do jakości babki i wyraził to szpadelkiem .Metalowym.
~GAJKA 26-08-2017 12:47
Niech ruszą tyłki urzędnicy i robią co jakiś czas przegląd techniczny obiektów i urządzeń, które im podlegają. Nie ma siły. Podobno były przeglądy! Czy spisano protokołem? Przecież trzepak nie rozsypuje się w tydzień! Owszem, rodzice powinni zwracać uwagę na bezpieczeństwo dzieci, ale administrator terenu nie może tłumaczyć się brakiem aktywności , jeśli nikt nie zgłasza zagrożenia. Bo przy takim podejściu do odpowiedzialności , jeszcze nie raz może okazać się ... za późno! Odpowiedzialnym instytucjom - ku przestrodze!
~(*) 26-08-2017 13:02
WITAM wiekszosc komentarzy az sie nie chce czytac.Obarczacie rodzine oto ze dziecko bylo pod opieka 15 letniej siostry a gdzie sa pytania dotyczace dziecka rodzicow ktore spowodowalo do takiej tragedii.moi mili faktem jest tylko to ze doszlo do takiej sytuacji.miejmy tylko nadzieje ze ktos zostanie winny temu prykremu wydarzeniu.pozdrawiam
~jamnik 26-08-2017 13:18
Urzędnicy mają odpowiadać za jakieś trzepaki i miejsca zabaw dzieci?? W XXI wieku??
~ 26-08-2017 14:22
~Niestety, aleś ty prymityw. Wpierdzielasz wszędzie swoje kretyńskie Pińcety i Skundlone i teraz Pi/a/Skowicz. Jesteś śmieszna nie dowcipna. A w dodatku głupio przemądrzała. Gorzej jak dziecko !!!
~sajmon 26-08-2017 14:24
Hmmm... moim skromnym zdaniem to administrator terenu ponosi odpowiedzialność za teren którym zarządza. I mam nadzieję że zostaną wyciągnięte w stosunku co do niego odpowiednie konsekwencje !
~xx 26-08-2017 14:33
Wypadki dzieci w czasie zabaw zawsze były,sa i niestety będą,podobnie jak wypadki w kopalniach czy podczas prac rolniczych.Nie wszystkim jest pisane umrzeć ze starości.Amen
~ 26-08-2017 14:41
Jak widzę mamusia idzie z małym dzieckiem chodnikiem ,dziecko przy ulicy a sama chowa tyłek ,sekunda a dziecko może wyskoczyć pod koła a pózniej pretensje bo chodnik za wąski ,tak samo tu powinni sami usunąć stary trzepak a nie szukać winnych przecież dziecko 7 letnie nie waży 100 kg. tylko menele potrafią łamać znaki
~sajmon 26-08-2017 14:56
Hmmm.... Dopiero doczytałem komentarze :( Niemożna obarczać odpowiedzialnością 7 latka bawiącego się z braku laku na trzepaku ! Bo kto się nie bawił, siedział lub huśtał. Nie wiem jak można też obarczać odpowiedzialnością rodziców którzy zapewnili opiekę dziecku w postaci starszej siostry. Może ktoś powie że 15 latka nie jest wstanie zaopiekować się dzieckiem a większość z was pozostawia swoje pociechy z odpowiedzialnymi starszymi dziećmi. Ja osobiście obstaje na odpowiedzialności administracyjnej za teren podległy.
~Spoko, vektrusiu,spoko 26-08-2017 15:02
Jeszcxze chwila,jeszcze chwila, poczkaj,poczkaj, gong ! 0oj dana oj dana, ponuć sobie i nie zacieraj tak nózek, bo zatrzesz sobie znaczy sie.Być może, gong,oj dana,dana, będziesz mógł donosić na internautów ,że nie myslą jak mały wodzuś z żoliborza. Nawet za pieniądze i to rozumiem ,poki,co polskie. A Pi/a/Skiewicz, no nie bez powodu wspomniałam o nim. 24lat,bezrobotny,pracy dlań nie ma,ale robotny jest 3 pincety wyprodukował ,4.w drodze.A z dziecka pozostało mu machanie lapami,babę pierze aż miło. Wyborca i I sort. Od małego poznać charakterek. I tu mamy uczulam, inne dzieci też stanowią zagrozenie.A ty wektrusiu sam samodzielnie niczego nie spłodzisz ?Na forum, ma się rozumieć." Paczę i paczę " i nie widzę twojego zdania na temat art. k...n,d...l,gong, dana . To takie przemyślenia?
~sajmon 26-08-2017 15:19
Przytoczę wam przykład ! Teren budowy. Brak ogrodzenia i oznakowania a są głębokie wykopy. Kto odpowiada za wypadek na tym terenie ?
~ 26-08-2017 15:25
niestety ty mój intelektualny " żywy tombaczku", który ciągle wpierdzielasz wszędzie swoje kretyńskie Pińcety i Skundlone i teraz Pi/a/Skowicz. Co mają twoje doświadzczeniaz sąsiadem i twoimi " żywymi sreberkami" do tego wypadku ??? Czy, jak ja napisz, że nie dopilnowałaś swojej córeczki, bo obrabiałaś d...ę jakiejś sąsiadce, to będzie coś tak, jak twoje " tombakowe myśli " ? A może, jak napiszę, że ten Pi/a/Skowicz nie mógł mieć plastikowej łopatki, bo jak ty byłaś młoda, to ludzkość jeszcze plastiku nie znała ??? Taki sam dowcip, jak twoje namolne Pińcety i Skundlone ! Nie rozumiem tej twojej tombakowej myśli o zacieraniu nóżek. Ale ty trzymaj swoje razem, ściskaj i nie POpuszczaj ... DOBRE, CO NIE ??? Prawie jak twoje " dowcipasy " ???
~ 26-08-2017 15:29
Pogotowie nie rzyjeżdzało przez 40 min i zawieźli sami ???? Czy ktoś także ze służby zdrowia zostanie pociągnięty do odpowiedzialności ? Mam nadzieję że tak
~acab 26-08-2017 16:05
dyrektor Lenart to wielki ignorant. jak można tak mówić w obliczu takiej tragedii. kto kontrolował ten trzepak, kto stwierdził, że jest on w dobrym stanie? urzędnicza patologia...
~do Zyga 26-08-2017 16:09
wcale nie tak nie wiele starszej i wbij sobie do tego łba że zostawianie młodszych dzieci pod opieką starszych to normalna praktyka i nie ma w tym nic złego, a winny jest ten który zarządza terenem i pożałował pieniędzy na naprawy oraz ci ze służby zdrowia którzy nie wysłali karetki - 40 min + dowiezienie to w takim przypadku olbrzymia ilość czasu i gdyby karetka przyjechała to dziewczynka zapewne by teraz żyła
~sajmon 26-08-2017 16:10
Hmmm.... Co do pogotowia :( faktycznie to dość długi okres oczekiwania a szpital jest dość nie daleko :( tym bardziej że wszelakie opinie mówią że nie powinno przemies...ć się ofiar wypadku :( Bo nikt nie zna obrażeń ofiary :( Na pewno tu też można wyciągnąć jakieś konsekwencje. Pomijając siostrę ofiary która działała pod wpływem emocji i szoku :(
~sajmon 26-08-2017 16:29
Hmmm... prawie zgadzam się z opinią z godziny 16:09. bo nie raz widzę na placu ratuszowym spacerujące nastolatki ze swoim rodzeństwem lub swoimi dziećmi co nie zmienia faktu że są nieletni. Ale takie są realia :( Ktoś może by chciał ja może też jako samotny ojciec bym nie musiał pracować i zająć się 24 na dobę wychowaniem swoich pociech ale kto wtedy będzie utrzymywał mnie i moje dzieci ?
~spoko,vektrusiu,spoko 26-08-2017 16:34
Mój ty intelektualny gongu,cały ze złota głupców ,zrobiony ,oj ty dano,moja droga Dano, jakaś ty nioceniona wartościo ze złota głupców powstała.Aby cię intelektualnie wzmocnić, to powiem ci,że polimer z którego robiono i łopatki i uchwyty do garnków powstał już w 1907 r. A zapewniam,cię,że 110 lat jeszcze nie mam,. Czekam na twoje choćby krzemionkowe myśli,ale związane z artykułem. Nie aspiruję do tego,żebyś zaszczycał uwagą moje posty. Artykuł,artykuł to podstawa do tego się odnosimy.Też będą cenne ,ty ze złota głupców cenzorze z ramienia Poubeckich i Stukniętych. A w kwestii odpowiedzialności , ciekawe kto odpowie za poląmane lawki ,które mogą być przyczyną kolejnych wypadków, kupę porozbijanych butelek na placach zabaw...Fatalnie zabezpieczonych kanałow. A dzieci biegają wszędzie..
~sajmon 26-08-2017 16:52
Z góry przepraszam zainteresowanych za oszołomów wstawiających tu swoje wypociny ! Jak i pod wcześniejszymi artykułami na ten temat gdzie starałem się nie komentować co było by nie na miejscu ! I mam nadzieję że administrator tego portalu też to weźmie sobie do serca i przyłoży się do pracy !
~ 26-08-2017 17:33
spoko,vektrusiu,spoko - prymitywwa babo, nie dość , że przy okazji artykułu o tragedii, raczysz wszystkich swoimi " tombakowmi " i nachalnie " pedagogicznymi " oPOwieściami o swoich żywych sreberkach, to wykorzystujesz do przekazywania swojej zapiekłej niechęci starej KODziary do PiS -u. A nie o twoje frustracje tu chodzi, wydarzyła się tragedia, którą powinien zbadać prokurator. Już czekam, jak POkażesz swój POziomi i POdobnie,jak w przypadku śmierci chłopaka w wypadku motocyklowym, inteligentnie zapytasz o imię i nazwisko tragicznie zmarłego dziecka . Kończę i nie zamierzam z kimś o kalibrze intelektualnym stułbi dalej ....
~maska 26-08-2017 21:30
I tak ten grobek będzie stał pod oknami?
~Kon.Testator 26-08-2017 21:51
"Od dawana informowaliśmy zarządcę o stanie trzepaka" mówią mieszkańcy. A ja powiem, żeście d...le i łgarze. Jeśli tak było, pokażcie potwierdzenie? Bo pieprzenie na pysk możecie sobie wsadzić. Zawsze, albo na piśmie z potwierdzeniem na kopii, albo emailem. Nie znam przypadku, żeby ktoś winny się zgłosił, że tak, wiedział, mówiono mu. Jak nie ma dowodu-zamknie mordę i cisza. Teraz cała okolica chce siebie zrobić aniołami stróżami, tyle, że aureola im spada, a na łbie widać różki...
~KRECIK 26-08-2017 22:43
Co oni p..rdolą za głupoty?? W poniedziałek się do przejdę do ZGKIM I zapytam gdzie mają papiery na wszystkie kontrlowane trzepaki w Jeleniej Górze???
~N.N 26-08-2017 22:57
Co wy ludzie piszecie. ..większość komentarzy piszą jacyś bezmuzgi ....jaka by to nie była rodzina. dotknęła ich tragedia a mogło to spotkać każdego. ... jak by jeden z drugim wiedział .ze się przewróci to by siedzial" dzieci jak dzieci nigdy ich nie upilnujesz. i to nie ważne czy pilnuje 15 tka czy 20 tka bądź babcia. ....wina jest to .ze dzieci tak naprawdę nie mają miejsc do zabaw. ..bądź są ale rata zostaną zdemolowane przez małolatów! !! ciekawe czy jak by się któremuś z was taka tragedia przytrafiła. czy miło by było wam bezmuzgi czytać takie komentarze! !!!
~Blądimać 27-08-2017 0:03
Trzepak służy do trzepania dywanów i nie jest to urządzenie zabawowe. Proste jak dwa razy dwa. Opiekunowie dzieci uświadomcie to sobie i nie szukajcie winnych. Równie dobrze dzieci mogły zwisać na rynnie pod dachem, która by się nagle oberwała - kogo byście wtedy winili za wypadek - też zarządcę?????
~Blądimać 27-08-2017 0:11
Jeszcze dopiszę jedno. Te sznury do suszenia bielizny pomiędzy trzepakami to też zarządca wam porozwieszał? Ot dorosłych wyobraźnia i radosna twórczość - tu musi dojść do kolejnej tragedii. Trzepak to trzepak i koniec, jego konstrukcja nie jest przewidziana do bocznych stałych i zmiennych obciążeń.
~Xyz 27-08-2017 4:14
“A to nieprawda bo i tu są porządni ludzie. Tacy jak na przykład rodzice Karolinki. Jej tata pracuje, a mama opiekowała się nią i dwiema starszymi siostrami – opowiada sąsiad." No faktycznie, prawdziwy wyznacznik. Postawmy tam pomnik, bo jaśnie laskawca pracuje. Przodownik pracy. A jak mama się opiekowała to należycie, to mamy przykład.
~Nadzieja 27-08-2017 6:59
Leonard jak wierzyć w to co mówisz łamiesz zasady prawa nawet wówczas kiedy to trafia pisemna skarga do ciebie_ pamiętaj zaniechanie wykonania obowiązku i przekroczenie uprawnienien = konsekwencje kiedyś, za wszystko odpowiesz tak to w życiu jest
~ja 27-08-2017 10:25
Robienia cmentarza na trawniku powinno być zabronione tak jak stawianie krzyży na poboczach. Trochę szacunku i wyczucia - ludzie!
~do vektrusia priokarionty 27-08-2017 12:16
Prokarioncie, ew. prionie(bo złośliwe i jadowite/ to nie artykuł wprost o tragedii. Raczej o przyczynach tragedii, a te są wszędzie. Nawet w bardzo uporządkowanym domu.Moje wpisy są w temacie,przynajmniej trochę. Twoje nigdy,czy może prawie, bo o to prawdziwie "złotogłupcowa" myśl się pojawiła co doceniam, prokurator. Smierć nienaturalna, wiadomo-prokurator. Rutynowo.Chyba,że wszystkie ręce na poklad i ścigamy doktorków,którzy okazali się być nie cudotwórcami w kwestii ojca pana Zbyszka.Rzucasz g... ,żeby się przykleiło, nie udało się. Nie ewidencjonuję osób trag. zm,, nie chadzam na miejsca tragedii,pogrzeby etc.etc.W stanie umysłu Postubeckiego i Stukniętego sam nie pytałeś o personalia jakiegoś wypadkowicza ?
~do Blądimać 27-08-2017 12:30
No właśnie,słusznie... Teraz tombakowe spostrzeżenie,ale adekwatne do tyreści artykułu,nawet w kontekście tragedii: Kilka dni temu widziałam chłopaczka lat 14-16 który po rynnie pomykał na 2 piętro ,polazł na otwarty balkon i za chwilę rynną zjechał . W ręce coś trzymał. Czekało na niego towarzycho. Mieszane. Chyba sąsiad coś tam zareagował. Odzew : wal się. Smiech towarzycha. Nic się nie stało. Na szczęście dla lokatorów rynna pozostała (jeszcze0cała... pod balkonem płyta chodnikowa, jakby kto pytal.
~sołtys 27-08-2017 16:22
Wypadkiem dziecka podczas zabawy może być upadek na ryj (pardon - buźkę) i złamanie mlecznego zęba o trotuar. Za trwałe urządzenia (chodnik, trzepak, huśtawka, ławki) odpowiada adminstrator terenu, bez względu czy to mu sie podoba czy nie. Prawdopodobnie w omawianym miejscu administratorem jest miasto za pośrednictwem podległych firm. I nie jest ważne czy tam mieszkają ludziki z górnej półki czy z popielnika. To są LUDZIE ! Miasto ma pewne obowiązki.
~racja 27-08-2017 19:59
racja,sołtysie,racja.Tylko administrator musi mieć zgłoszenie.Bo nie ma na etacie wróżbity Macieja. I chyba żaden akt prawny nie zobowiązuje do ewidencji i przeglądów zapomnianych trzepakow. Najlepiej na piśmie.Ale jesli ktoś zglaszał i ma świadka,ktory poświadczy fakt zgloszenia, taki dowód może w sądzie obleci.
~WYRZUTEK 28-08-2017 0:21
Do ~racja: W prawie budowlanym występuje coś takiego jak książka techniczna obiektu w której są wpisywane również (prócz remontów i przebudów, napraw) takie rzeczy jak OKRESOWE PRZEGLĄDY budynków, coroczne jak też bodajże pięcioletnie. Jest to prawnie nakazane!!! I od tego myślę prokurator powinien rozpocząć badanie sprawy. Czyli gdzie Jeleniogórska Mafia Mieszkaniowa ma te książki i jak często dokonywane były tam wpisy czytaj przeglądy. Od siebie mogę dodać iż takowych bankowo nie ma, a jak są to dopiero co założone bo bo poprzednie "zaginęły podczas reorganizacji" Tymi szwindlami i brakiem należytego nadzoru nad substancją lokalową miasta na przestrzeni ostatnich 20-stu lat również CBA I NIK powinien się zająć. Zresztą, czy Państwo tego nie widzą jaki syf i dewastacja panuje w J.G. :(
~ 28-08-2017 14:47
W takim razie mieszkańcy są współwinni tej tragedii!!! I niech to na zawsze pozostanie w ich głowach - mogli coś zrobić, a nie zrobili!!
~Teresa 28-08-2017 21:35
Apropo ZGM to Najgorsza Banda granda kolesiostwo I zaklamane towarzystwo. na wszystko maja wytlumaczenie. A w sumie nie robia NIC!!!!!!! Lenart juz bys nielgal w zywe oczy wam juz dawno powinni sie dobrac do skory. Klamsto klamstwem pogania. Kase potraficie jedynie egzekwowac. Dalibyscie tym ludziom godne warunki do mieszkania. Pustostany stoja I czekaja nie wiem na co???? W Cieplicach przy szkole muzycznej jest pustostan Dla kogo go trzymacie?? Na handelek???
~ 30-08-2017 9:15
To teraz czekać jak dzieci zaczną łapać różne choroby odzwierzęce z piaskownic, np. przy Lwóweckie,j Weigla. A z tym pogotowiem to faktycznie jakieś jaja. Pytanie jest proste: na ile opieszałość skoroj pomoszczi przyczyniła się do tej tragedii ? Wyrazy współczucia dla rodziny dziewczynki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group