Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5217
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mieszkańcy Piechowic zadecydują o odłączeniu się czterech osiedli

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 18 lutego 2013, 7:34
Aktualizacja: 7:36
Autor: Mea
Fot. Mea
Dwie komisje Urzędu Miasta Piechowice: Komisja ds. Finansów i Rozwoju Lokalnego oraz Komisja ds. Komunalnych, Rolnych i Ochrony Środowiska zadecydowały o przeprowadzeniu konsultacji społecznych wśród mieszkańców piechowickich osiedli: Pakoszów, Piastów, Górzyniec i Michałowice.

- Jestem zadowolony z decyzji komisji. To oczywiście jeszcze niczego nie przesądza, bo to mieszkańcy ostatecznie zadecydują, czy osiedla mają przeobrazić się formalnie we wsie – powiedział Marian Klasiński, radny Michałowic.

W ubiegłym tygodniu wniosek o przekształcenie Michałowic w sołectwo złożyła w Urzędzie Miasta Rada Osiedla Michałowice, odbyło się też spotkanie z zainteresowanymi mieszkańcami. – To sprawi, że nasza miejscowość szybciej będzie się rozwijać turystycznie – twierdzą wnioskodawcy.

Okazało się, że przedstawiciele osiedli: Pakoszów, Piastów i Górzyniec również chcieliby przekształcenia w sołectwa, gdyż tylko taka forma administracyjna pozwoli im na rozwój zarówno rolnictwa, jak i turystyki, a wszystko dzięki możliwości korzystania z dotacji unijnych dla terenów wiejskich. Po zmianach Piechowice stałyby się gminą miejsko-wiejską i również mogłyby korzystać z większej ilości programów unijnych.

Burmistrz Piechowic Witold Rudolf zadecyduje o terminach i formie przeprowadzenia konsultacji społecznych.
- Podczas najbliższej sesji Rady Piechowic okaże się kiedy i w jaki sposób będą przeprowadzone konsultacje społeczne w tej sprawie. Prawdopodobnie będą to zebrania z mieszkańcami, podczas których osoby zainteresowani będą mogli oddać swój głos za lub przeciw – poinformował Witold Rudolf, który jest za przeprowadzeniem zmian.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~ykghsdfvg 18-02-2013 8:52
Bardzo dobry pomysł!
~ 18-02-2013 9:25
trzeba rozbudować machinę urzędniczą za podatki (miejsca dla republiki kolesi) , podkreślajcie swą indywidualność dzielcie się - podzielony i skłócony naród łatwiej okradać ......a po za tym kiedy w końcu województwo Jeleniogórskie z powrotem będzie niezależne od dolnośląskiego ?????
~Pieniążki ! 18-02-2013 13:03
DOBRZE WIEDZĄ, KIEDY SPŁYNĄ PIENIĄŻKI Z UNII I JAK DZIAŁAĆ :) BĘDZIE CZYM DZIELIĆ...
~- 18-02-2013 14:01
pokombinujemy i kasę zgarniemy
~Ryś z Klanu 18-02-2013 14:34
ad 09:25 Ty na prawdę nawet nie wiesz co piszesz.Ot taki bełkot!Mulisz o podzielonym i skłóconym narodzie.Tyle,że w tym przypadku nikt ani się nie kłóci ani dzieli.Poza Tobą oczywiście.Jest to najlepsza decyzja jaką mogą podjąć,której skorzystają wszyscy.To otworzy im drzwi po pieniądze unijne na wszelką działalność.Dokształć się odrobinę z gospodarki samorządowej i może zaczniesz "kumać o co kaman" .Póki co doraźnie zimny prysznic!
~ 18-02-2013 14:56
O co ja widze i czytam. Pan Klasinski zostal mianowany na dowódce i radnego Michalowic ?? A z czyjego rozkazu i jakiego ugrupowania politycznego!! Czyżby czasy PRL-u i Wojska LUDOWEGO znow powialy przy fladze ???????
~JW 18-02-2013 18:11
Ponoć Zocha się szykuje:)
~lipa 18-02-2013 18:59
ceny działek momentalnie spadną, ludzie przestaną sie garnąć do zamieszkania na wsi, nie ma to jak rozwój przez rezygnację ze standardu, o który piechowice walczyły 20 lat po wojnie... tylko nauczycielom się polepszy, ale oni i tak mają bardzo dobrze
jgajewski 18-02-2013 19:19
Szanowni Państwo ! Ze zdumieniem i wyjątkowym zainteresowaniem czytam informacje o inicjatywie przekształcenia osiedli Piechowic w tzw. Sołectwa, czyli obszar wiejski ! Powstała grupa lobbystów, która robi mieszkańcom tzw. wodę z mózgu ! Jak będzie wieś, będzie MŁODO, PIĘKNIE I BOGATO - bo UNIA otworzy "worek" z pieniedzmi ! Powiem wprost. Nie otworzy ! A inicjatorom chodzi o własne, aktualnie prowadzone, interesy! Gminy wiejskie, dzis nie stac na oświetlenie uliczne, wydatki na oświatę,kulturę,remonty dróg,ale przede wszystkim na uruchomienie tych szumnych programów Unijnych. Czy ktoś wie,że aby uruchomić program za np. milion- należy, ten MILION mieć,zapłacic fakturę, a dopiero wystąpic o zwrot 60% tej kwoty ?? Już widzę jak Michałowice, uruchamiają program UNIJNY ! Na " PLAC ZABAW" !!!
~Dobre 18-02-2013 19:21
Drzwi na unijne pieniądze obiecywała p. POsłanka, magicznym słowem "Metropolia" otworzyć. Ludzie policzyli inaczej i sympatyczna wioskopolia (gr. poli -dużo, wiele) powraca. Ciekawe czyj business plan jest lepszy. Póki co 1:0 dla ludności cywilnej. Brawo.
~Andrew 18-02-2013 21:15
Odłączenie sie od Piechowic oznaczać będzie "nowe" adresy dla mieszkańców a co za tym idzie wymiana wszystkich dokumentów. Towarzystwo wzajemnej adoracji działa!
~Rys z Klanu 19-02-2013 9:13
Panie Gajewski to Pan robi wodę z mózgu.jest wiele gmin wiejskich,które dają sobie doskonale radę, o wiele lepiej niż gminy miejskie.Przykładem może być Gmina Marciszów i jej prężnie działający Wójt,który niewiele gada za to wiele robi!Co do unijnego worka, to jest on nadal otwarty,trzeba tylko tworzyć dobre wnioski czego przeciwieństwem jest Miasto Jelenia Góra.proszę mi powiedzieć co zyskał zapomniany przez Boga i ratusz Jagniątków wchodząc w struktury miejskie?W jaki sposób się rozwija?Kultura,oświata,remonty,itd w Jagniatkowie są pojęciem obcym.Co to pomówień,rzekomych lobbystów o ich prywatnych interesach to to chyba przesada.
~Ryś z Klanu 20-02-2013 13:53
Podobno, jak Pan sam podkreśla, jest otwarty na dyskusję z wyborcami.Widać, jest to kolejna bzdura.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group