Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2982
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Mieszkańcy Piechowic zadecydują o odłączeniu się czterech osiedli

Poniedziałek, 18 lutego 2013, 7:34
Aktualizacja: 7:36
Autor: Mea
Region: Mieszkańcy Piechowic zadecydują o odłączeniu się czterech osiedli
Fot. Mea
Dwie komisje Urzędu Miasta Piechowice: Komisja ds. Finansów i Rozwoju Lokalnego oraz Komisja ds. Komunalnych, Rolnych i Ochrony Środowiska zadecydowały o przeprowadzeniu konsultacji społecznych wśród mieszkańców piechowickich osiedli: Pakoszów, Piastów, Górzyniec i Michałowice.

- Jestem zadowolony z decyzji komisji. To oczywiście jeszcze niczego nie przesądza, bo to mieszkańcy ostatecznie zadecydują, czy osiedla mają przeobrazić się formalnie we wsie – powiedział Marian Klasiński, radny Michałowic.

W ubiegłym tygodniu wniosek o przekształcenie Michałowic w sołectwo złożyła w Urzędzie Miasta Rada Osiedla Michałowice, odbyło się też spotkanie z zainteresowanymi mieszkańcami. – To sprawi, że nasza miejscowość szybciej będzie się rozwijać turystycznie – twierdzą wnioskodawcy.

Okazało się, że przedstawiciele osiedli: Pakoszów, Piastów i Górzyniec również chcieliby przekształcenia w sołectwa, gdyż tylko taka forma administracyjna pozwoli im na rozwój zarówno rolnictwa, jak i turystyki, a wszystko dzięki możliwości korzystania z dotacji unijnych dla terenów wiejskich. Po zmianach Piechowice stałyby się gminą miejsko-wiejską i również mogłyby korzystać z większej ilości programów unijnych.

Burmistrz Piechowic Witold Rudolf zadecyduje o terminach i formie przeprowadzenia konsultacji społecznych.
- Podczas najbliższej sesji Rady Piechowic okaże się kiedy i w jaki sposób będą przeprowadzone konsultacje społeczne w tej sprawie. Prawdopodobnie będą to zebrania z mieszkańcami, podczas których osoby zainteresowani będą mogli oddać swój głos za lub przeciw – poinformował Witold Rudolf, który jest za przeprowadzeniem zmian.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group