Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 8079
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mieszkańcy: Kiedy otwarcie naszego basenu?

Poniedziałek, 16 czerwca 2014, 7:15
Aktualizacja: Wtorek, 17 czerwca 2014, 6:53
Autor: Angela
Jelenia Góra: Mieszkańcy: Kiedy otwarcie naszego basenu?
Fot. Angela
Zachęceni słoneczna pogodą mieszkańcy Jeleniej Góry dopytują się kiedy otwarty zostanie odkryty basen przy ul. Sudeckiej. Niestety nie mamy dla nich zbyt dobrych wieści. – Niezależnie od pogody, otwarcie planowane jest wraz z początkiem wakacji – mówi Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu. – Obecnie trwa przygotowanie obiektu do sezonu – dodaje.

- W innych miastach baseny już otwarto lub otwarte zostaną w najbliższy weekend – piszą nasi Czytelnicy i podają przykład Strzegomia, który od wczoraj (15.06) jest już czynny. - Świdnica natomiast w upalne dni uruchamia dwie kurtyny wodne. Tak było od 9 czerwca w świdnickim Rynku – dodają mieszkańcy.
Ireneusz Taraszkiewicz przekonuje, że otwarcie basenu przed wakacjami jest nieracjonalne i nieekonomiczne.

– Z doświadczenia wiemy, że liczba osób korzystających z obiektu przed zakończeniem roku szkolnego jest znikoma. – Poza tym niecki basenowe są obecnie w remoncie, a do ich wypełnienia wodą potrzebujemy kilku dni – dodaje dyrektor MOS-u.

Tomasz Kluch, który nadzoruje przygotowanie basenu potwierdza, że cały czas trwają prace: uzupełnianie utyków betonowych niecek, malowanie basenów, przegląd sanitariatów i przebieralni.
- Do dwóch niecek wchodzi około 7 tys. metrów sześciennych wody więc na wypełnienie ich potrzebujemy kilka dni, bo Wodnik nie pozwoli nam pobrać takiej ilości wody w krótszym czasie – mówi.
Do dobrych wiadomości natomiast zaliczyć można niezmienione ceny wstępu dla dzieci i młodzieży czyli 5 zł do godz. 16.00 i 2,5 zł po tej porze. Drożej zapłacą jednak dorośli – 15 zł do godz. 16.00 (było 12 zł) i 6 zł po południu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group