Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6634
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Mieszkańcy Karpacza zdecydują

Niedziela, 9 września 2018, 6:38
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 września 2018, 6:22
Autor: WAC
Karpacz: Mieszkańcy Karpacza zdecydują
Fot. WAC
Znana jest już lista projektów, które przeszły pozytywnie ocenę formalną w ramach budżetu partycypacyjnego Karpacza na 2019 rok i zostaną poddane głosowaniu mieszkańców.

Przypomnimy. Karpacz na potrzeby budżetu partycypacyjnego został podzielony na cztery okręgi. Łącznie na realizację zadań zgłoszonych przez mieszkańców na 2019 rok zarezerwowano w miejskim budżecie 260 tysięcy złotych. Oznacza to, że na każdy z okręgów przypadło po 65 tysięcy złotych.

Według regulaminu projekty, aby mogły zostać sfinansowane z tych środków, muszą dotyczyć zadań inwestycyjnych zlokalizowanych na nieruchomościach stanowiących własność gminy Karpacz oraz na terenach Lasów Państwowych – Nadleśnictwa Śnieżka w Kowarach, Karkonoskiego Parku Narodowego i Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w granicach administracyjnych Miasta Karpacza, po wyrażeniu zgody przez właściciela lub zarządcę terenu. Projekty mogą dotyczyć również zadań nie inwestycyjnych - integracyjnych, będących w zakresie zadań własnych gminy, służących ogółowi mieszkańców danego okręgu.

Spośród propozycji do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego wymogi formalne spełniło 11 zadań. Są wśród nich: iluminacja wież kościelnych, montaż bezpiecznych trampolin w parku przy ul. Mickiewicza, budowa ścieżki szutrowej pomiędzy ulicami Nad Łomnicą i Zagajnik, ścieżka zdrowia na Osiedlu Skalnym i oświetlenie ciągu pieszego łączącego ulice Skłodowskiej, Polna i Staszica. Propozycje zostaną poddane głosowaniu mieszkańców Karpacza na przełomie września i października.

Twoja reakcja na artykuł?

50
65%
Cieszy
0
0%
Hahaha
6
8%
Nudzi
2
3%
Smuci
2
3%
Złości
17
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group