Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6265
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mieszkańcy chcą parkingu i wiat na rowery

Czwartek, 23 lutego 2017, 7:28
Aktualizacja: Piątek, 24 lutego 2017, 8:10
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Mieszkańcy chcą parkingu i wiat na rowery
Fot. Użyczone
Grupa mieszkańców Jeleniej Góry z Mariuszem Synówką na czele chciałaby postawienia zadaszonych stojaków na rowery przy wybranych szkołach oraz wybudowania małego parkingu przy ul. Konstytucji 3 Maja, gdzie funkcjonuje ścieżka pieszo–rowerowa, ale jest wykorzystywana głównie przez biegaczy i rolkarzy.

Ta ścieżka jest nazwana rowerową na wyrost. Uważam, że powinna ona się nazywać rekreacyjną/ wypoczynkową, chociaż nie o samą nazwę chodzi. W praktyce korzysta z niej więcej spacerowiczów z wózkami, biegaczy, rolkarzy, nartoroklarzy, piechurów niż rowerzystów – podkreślił Mariusz Synówka, który chciałby w ramach udogodnienia dla mieszkańców miasta, aby wybudowano parking dla 10-12 samochodów.

Wstępny zamysł lokalizacji parkingu był w miejscu, gdzie policja i ITD dokonuje kontroli. Jak mówi M. Synówka, Miejski Zarząd Dróg i Mostów zasugerował wnioskodawcom inną – korzystniejszą lokalizację. Miałby on powstać przy ostatnim zjeździe przed Maciejową, a dodatkowo dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych (tzw. koperty) w okolicach Krzyża Milenijnego.

Projekt ujęty wśród propozycji do Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 zakłada też większą liczbe ławek wzdłuż ścieżki oraz wiaty ze stojakami na rowery przy Szkołach Podstawowych Nr 2, 5 i 8. W sumie wartość projektu opiewa na kwotę ok. 180 tysięcy złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group