Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 9084
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Mieli wrócić do siebie, uciekli do Niemiec

Piątek, 17 sierpnia 2018, 8:56
Aktualizacja: Sobota, 18 sierpnia 2018, 7:23
Autor: SG
Region: Mieli wrócić do siebie, uciekli do Niemiec
Fot. Straż Graniczna
Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko–Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Ludwigsdorfie zatrzymali sześcioosobową rodzinę obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej, która nielegalnie przekroczyła granicę.

W miejscowości Kodersdorf funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód marki Mazda 323. W samochodzie znajdowała się 6 – osobowa rodzina obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej. Cudzoziemcy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do przekroczenia granicy. Wszyscy zostali zatrzymani.

- W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że Czeczeni, którzy starali się w naszym kraju o przyznanie im ochrony międzynarodowej otrzymali decyzję Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie o odmowie wstrzymania wykonania decyzji o zobowiązaniu cudzoziemców do powrotu. Czeczeni zamiast powrócić do swojego kraju nielegalnie przekroczyli granicę usiłując ominąć decyzję zobowiązującą ich do powrotu. Zatrzymani cudzoziemcy pozostają w dyspozycji strony niemieckiej - informuje kpt. SG Rafał Potocki, rzecznik Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Twoja reakcja na artykuł?

11
35%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
13%
Nudzi
3
10%
Smuci
3
10%
Złości
10
32%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
789
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group