Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3321
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stara Kamienica: Mieli pomysł na biznes

Piątek, 1 czerwca 2018, 6:17
Aktualizacja: Sobota, 2 czerwca 2018, 9:43
Autor: WAC
Stara Kamienica: Mieli pomysł na biznes
Fot. Użyczone
Grupa 15 uczniów Gimnazjum w Starej Kamienicy przez dwa dni zwiedzała Warszawę. Wyjazd był nagrodą za wygraną w zorganizowanym przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej konkursie „Ferie z Ekonomią”.

Celem projektu jest wzbudzenie u młodzieży postawy przedsiębiorczości, kreatywności i pomysłowości.

W konkursie „Ferie z Ekonomią”, którego pomysłodawcą jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, udział wzięło prawie 1000 uczniów z 65 szkół zlokalizowanych na terenach wiejskich w całej Polsce.

W ramach zajęć gimnazjaliści, w swoim wolnym czasie podczas ferii zimowych brali udział w warsztatach ekonomicznych, odwiedzili też lokalnego przedsiębiorcę oraz oddział banku. Druga część projektu polegała na stworzeniu planu biznesowego.

Większość projektów nadesłanych na konkurs dotyczyło otwarcia małej restauracji, kawiarni lub wytwórni słodkości. Na tym tle pomysł gimnazjalistów ze Starej Kamienicy był bardzo oryginalny, gdyż było nim uruchomienie hodowli owiec. Jak się okazało, był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę i biznesplan młodzieży z izerskiej gminy znalazł się w gronie wyróżnionych. Nagrodą był dwudniowy wyjazd do Warszawy, w ramach którego uczniowie odwiedzili między innymi Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka oraz wzięli udział w warsztatach ekonomicznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group