Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 9417
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mieli podzielić się wyłudzonym kredytem – podzielą więzienną celę

Sobota, 22 sierpnia 2009, 10:12
Aktualizacja: 10:14
Autor: Angela
Próba wyłudzenia 10 tysięcy zł, karty kredytowej oraz wyłudzenie telefonu komórkowego – takie zarzuty usłyszało w tym tygodniu dwóch mężczyzn, którzy zostali złapani na gorącym uczynku w jednym z jeleniogórskich banków. Złodzieje tłumaczyli, że brakowało im pieniędzy na życie. Teraz nie muszą się już martwić o gotówkę, w więzieniu spędzić mogą nawet do 8 lat.

Dwóch mężczyzn w wieku 38 i 43 lata zostało zatrzymanych przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w miniony czwartek (20 sierpnia br.).

38-latek wpadł w ręce stróżów prawa w jednym z jeleniogórskich banków, gdzie próbował wyłudzić kredyt w wysokości 10 tys. zł. W celu jego uzyskania złodziej posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach z jednej z firm gastronomicznych. W dokument zaopatrzył go 43-letni wspólnik.

- Jak się później okazało, sprawcy na podstawie tego zaświadczenia usiłowali wyłudzić kartę kredytową w jednym z jeleniogórskich banków oraz wyłudzili telefon komórkowy – mówi Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Gotówką mężczyźni planowali się podzielić, bo jak tłumaczyli policji, brakowało im pieniędzy „na życie”. Teraz złodzieje mogą liczyć na podzielenie celi więziennej, za te przestępstwa mogą w niej spędzić nawet 8 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group