Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7415
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miejskie ulice (prawie) bez ciężarówek

Poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 7:51
Aktualizacja: 7:54
Autor: UM
Jelenia Góra: Miejskie ulice (prawie) bez ciężarówek
Fot. Archiwum
Od 1 lipca br. obowiązuje zakaz wjeżdżania do centrum Jeleniej Góry samochodów ciężarowych o masie całkowitej większej, niż 12 ton. – Większość kierowców podporządkowała się nowym rygorom. Od 1 lipca wystawiono raptem kilkanaście mandatów – informuje Cezary Wiklik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Intencją tego zarządzenia było wyeliminowanie z ruchu ciężkich aut, które wożąc dłużycę, kamień drogowy i materiały budowlane "rozjeżdżały" nawierzchnie ulic, m.in. Wojska Polskiego, Matejki, itp. Były one także – ze względu na swoją masę i związane z nią przyspieszenie – przyczyną spowolnienia ruchu na wielu śródmiejskich skrzyżowaniach, przez co tworzyły się korki, a w przypadku wysokich temperatur – także koleiny.

Przepis o ograniczeniu ruchu ciężkich pojazdów w centrum ma ściśle określone wyjątki. Do centrum mogą wjeżdżać autobusy MZK oraz przewoźnicy, których dworce usytuowane są w centrum, a także pojazdy zaopatrzenia, autobusy turystyczne, a także – w wyjątkowych wypadkach – ciężarówki dowożące materiały budowlane na miejsca budowy. W tej ostatniej sytuacji organizatorzy budów otrzymują jednak sugestie dostarczania materiałów, jeśli to jest możliwe, lżejszymi pojazdami, albo – w przypadku długotrwałych inwestycji – organizacji na peryferiach miasta stacji przeładunkowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group