Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 7451
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miejskie spółki szykują się do festynu

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 26 września 2017, 13:15
Aktualizacja: Środa, 27 września 2017, 5:24
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Podczas dzisiejszej (26.09) konferencji prasowej, która odbyła się na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej zastępca prezydenta Jeleniej Góry wraz z prezesami miejskich spółek (z wyjątkiem JTBS) zaprosili mieszkańców naszego miasta (za pośrednictwem mediów) na festyn, który odbędzie się 7 października przy ul. Sygietyńskiego.

Podczas festynu pracownicy spółek zaprezentują sprzęt, jakim posługują się na co dzień w pracy, ale będzie też wiele innych atrakcji. - Jest to festyn dedykowany, żebyśmy wszyscy zobaczyli jakim sprzętem dysponują nasze spółki, jak pracują i co robią dla mieszkańców Jeleniej Góry – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta. Przedstawiciele Term Cieplickich, Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji „Wodnik” i Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego opowiedzą też o nowym sprzęcie i planowanych inwestycjach. Nie zabraknie również oferty dla dzieci, które będą mogły wziąć udział w szeregu gier i zabaw.

MZK będzie przede wszystkim promować bilet elektroniczny. Po dwóch latach wdrażania, zainteresowanie nim przekroczyło 72 proc. - Oceniamy, że to bardzo wysoki stopień zaawansowania biletu. Będziemy też promować nasz autobus hybrydowy, tym bardziej, że w przyszłym roku trafi na nasze drogi 20 nowych pojazdów, w tym trzy hybrydowe – powiedział Jerzy Wolski, prezes MZK.

W trakcie festynu będzie można wymienić elektroodpady na upominek od MPGK, Termy Cieplickie zapewnią strzelanie z łuku oraz zmagania w tzw. wioślarzu. Będą też: miasteczko ruchu drogowego Straży Miejskiej, stanowisko Komendy Miejskiej Policji, zabawa z animatorami, dmuchańce, eurobungee, poczęstunek i konkursy z nagrodami. Impreza odbędzie się w sobotę (7.10) w godz. 14:00 – 18:00 na placu koło poczty przy ul. Sygietyńskiego.

Podczas spotkania z dziennikarzami prezesi spółek mówili też o inwestycjach w zarządzanych przez siebie firmach, o czym poinformujemy w osobnych artykułach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group