Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 8883
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miejska uroczystość pod Mieczami Piastowskimi

Czwartek, 3 września 2020, 9:31
Aktualizacja: Sobota, 5 września 2020, 7:12
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Miejska uroczystość pod Mieczami Piastowskimi
Fot. Przemek Kaczałko
Dzień po 81. rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej, w Jeleniej Górze odbyły się miejskie uroczystości, w których wzięli udział niektórzy parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele związków i organizacji kombatanckich i innych.

Co roku miejskie obchody odbywają się przy Mieczach Piastowskich w Parku Zdrojowym. Z uwagi na obostrzenia sanitarne uroczystość miała skromniejszy charakter.

Chcemy pielęgnować pamięć historyczną dopóki będziemy mogli. Upamiętniamy tych, którzy 1 września podjęli wysiłek obrony Ojczyzny. Wrzesień był bardzo tragiczny, zebrał ogromne żniwo, ale to była też wielka nauka historyczna dla społeczeństwa, które przeżyło wiele lat tragicznej okupacji. Nasz kraj poniósł procentowo największe straty materialne i ludzkie - powiedział płk. Marek Gołębiowski, prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Radiotechników "Radar".

W trakcie uroczystości odegrano dwie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, złożono kwiaty pod Mieczami Piastowskimi, a także wręczono medale od wojskowych związków i stowarzyszeń.

Dla nas jest pokój od 75 lat, ale to nie jest tak, że pokój jest w całej Europie. W latach 90. mieliśmy wojnę na Bałkanach, teraz mamy na wschodniej Ukrainie. Młodzi ludzie nie wiedzą co to jest wojna - jaki to dar, że nie musimy zabiegać o to, aby żyć - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Twoja reakcja na artykuł?

6
55%
Cieszy
4
36%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group