Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7629
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Międzypokoleniowy projekt

Środa, 25 lipca 2018, 10:22
Aktualizacja: Czwartek, 26 lipca 2018, 7:39
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Międzypokoleniowy projekt
Fot. Przemek Kaczałko
W Galerii BWA w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie uczestników niezwykłego projektu "Stąd jestem, to wiem", prowadzonego przez Fundację Mandala. Efektem końcowym spotkań seniorów i młodzieży mają być: spektakl, wystawa zdjęć oraz film dokumentalny.

Fundacja, która na co dzień prowadzi Wolną Szkołę w Jeleniej Górze, przystąpiła do projektu, którego celem tolerancja i szacunek międzypokoleniowy.

- Chcemy historie, które uda nam się zdobyć, usłyszeć – przekuć na trzy dziedziny sztuki: spektakl, który będzie na bazie tych opowieści, a także film dokumentalny oraz wystawę fotografii, do której mamy nadzieję zdobyć fotografie ze zbiorów prywatnych – powiedziała Katarzyna Petyniak, współzałożycielka Fundacji Mandala.
Jesteśmy bardzo zadowoleni, że jako tak młoda organizacja pozarządowa spotkaliśmy się z przychylnością Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Jeleniej Góry. Dziękujemy za ogromną życzliwość Galerii BWA, współpracę z Zespołem Szkół Rzemiosł Artystycznych - mówił Maciej Pierzchała, koordynator projektu.

Grupa teatralna powstaje specjalnie na potrzeby projektu „Stąd jestem, to wiem” i będzie się nazywać „Zobacz usłyszane”.

- Będziemy słuchać historii tych, którzy zostali przesiedleni na ziemie odzyskane, a w ramach działalności grupy będziemy to przekuwać na materię sceniczną. Spektakl będzie miał naturę teatru dokumentalnego, więc dzisiaj jeszcze nie wiemy, co będzie jego treścią. Chcę systematyzować spotkania i międzypokoleniową rozmową. Zapraszam wszystkich do stworzenia wspólnego dzieła - powiedziała instruktorka teatralna Justyna Oleksy, która zaprasza na casting od grupy teatralnej, który odbędzie się w Galerii BWA 11 sierpnia w godz. 12:00 – 16:00.

Myślę, że to będzie ciekawe wydarzenie, które pokaże młodszym pokoleniom jak tu kiedyś było niestety pokolenie, które osiadło tu jako pierwsze wymarło lub jest na wymarciu. Mnie już bliżej do 100. niż 18., więc najwyższa pora, żeby jeszcze komuś opowiedzieć o tamtych czasach – stwierdziła pani Zuzanna, uczestniczka projektu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
355
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group