Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 8950
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Cieplice - Podgórzyn: Międzynarodowy Turniej Młodzików – podsumowanie

Poniedziałek, 1 września 2008, 12:08
Aktualizacja: Wtorek, 2 września 2008, 10:58
Autor: Mateusz Banaszak/Tadeusz Niemczyk
Cieplice - Podgórzyn: Międzynarodowy Turniej Młodzików – podsumowanie
Fot. T.N
W dniach 30 i 31 sierpnia 2008 roku na stadionie w Podgórzynie odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Młodzików.

Udział brali chłopcy w wieku do 12 lat. W turnieju wzięło udział 6 drużyn: Reprezentacja Dolnego Śląska, Katowic, Łodzi, Poznania oraz dwie ekipy zagraniczne z Francji i Ukrainy.

Drużyny były podzielone na dwie grupy, pierwsza grupa rozgrywała swoje mecze na stadionie przy ul. Lubańskiej w Cieplicach, a druga na stadionie w Podgórzynie.

W niedzielę odbyły się finały turnieju na stadionie w Podgórzynie. W meczu o piąte miejsce zagrały ze sobą drużyny Francji i Ukrainy, gdzie wygrali ukraińcy.

W mecz o trzecie miejsce Dolny Śląsk wygrał dopiero w rzutach karnych rozprawił się z piłkarzami z Łodzi. W regulaminowym czasie był remis, a w rzuty karne skutecznie wykonywali piłkarze reprezentacji Dolnego Śląska.

O prymat w turnieju grali mistrzowie obydwu grup , czyli Poznań z Katowicami.

Mecz toczył się w szybkim tempie i stał na wysokim poziomie sportowym.

Nie brakowało emocji, a gdy się już wydawało, że mecz zakończy się remisem, poznaniacy przeprowadzili akcje - marzenie lewą stroną boiska i na dwie minuty przed końcem meczu strzelili gola dającego prowadzenie. Dowieźli zwycięstwo do końcowego gwizdka i mogli cieszyć się z zasłużonego zwycięstwa w turnieju.

„Kierownicy wszystkich drużyn bardzo pochlebne opinie wyrażali o naszym nowym obiekcie i zapleczu oraz całej organizacji turnieju. Turniej spełnił całkowicie cele sportowe, ale także promocyjne naszej gminy. Nasi goście zapowiedzieli ,że będą do nas chcieli przyjeżdżać na zgrupowania zimowe i letnie” – podsumował Tadeusz Niemczyk trener Mitexu Podgórzyn, który wspierał Międzynarodowy Turniej Młodzików

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
416
Tak
11%
Nie
83%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group