• Piątek, 24 stycznia 2020
  • Godz. 2:45
  • Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafała
  • Czytających: 3643
  • Zalogowanych: 5
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Międzynarodowy przejazd cyklistów

Wiadomości: Jakuszyce
Poniedziałek, 27 czerwca 2011, 14:46
Aktualizacja: 14:47
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Cykliści polscy i czescy spotkali się w niedzielę 26 czerwca na Polanie Jakuszyckiej, gdzie odbył się Międzynarodowy Przejazd Rowerowy Izerka – Jakuszyce. Przejazd został zorganizowany z okazji zakończenia realizacji projektu pod nazwą "Droga rowerowa Izerka – Jakuszyce", prowadzonego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007–2013.

Stowarzyszenie Bieg Piastów oraz czeski partner, Gmina Korenov, prowadzili projekt od lipca 2010 roku. Po stronie polskiej wykonano odcinek 230 m ścieżki rowerowej szutrowej, która połączyła istniejącą rolkostradę z drogą asfaltową do schroniska Orle. Ominięcie drogi krajowej nr 3 oraz torów kolejowych zwiększy bezpieczeństwo cyklistów korzystających z jakuszyckich tras rowerowych. Po stronie czeskiej w popularnej osadzie Izerka wyremontowano ponad kilometrowy odcinek drogi rowerowej, położono dywanik asfaltowy oraz wyremontowano mostek. Niestety odcinek od mostku na Izerze jest nieprzejezdny, należy prowadzić rower. Jak wyjaśnił nam wójt Gminy Korenov modernizacja tego odcinka nie będzie możliwa ze względu na bezpieczeństwo pieszych turystów, a na poszerzenie drogi nie zgadzają się służby ochrony przyrody. Ponadto zaprosił wszystkich na rocznicę otwarcia mostku na Izerze, które odbędzie się już 16 lipca na polance przy mostku.

Mimo nie najlepszej pogody w przejeździe uczestniczyło 78 osób z Polski i Czech. Nie zabrakło również cyklistów jeleniogórskich ze stowarzyszeń 4 Lipca i Towarzystwa Izersko-Karkonoskiego. Cykliści otrzymali pamiątkowe opaski odblaskowe i bidony. Ugoszczono ich także sytym poczęstunkiem zarówno po stronie czeskiej, jak i polskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Brunner 27-06-2011 15:29
Tylko czemu fotki robione telefonem komórkowym>?
~pablo.74 27-06-2011 22:56
Troszkę mokro, troszkę ślisko ale generalnie było ok :) Pozdrawiam :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group