Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 8989
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Międzynarodowe warsztaty w JCK

Wtorek, 15 września 2020, 13:30
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Międzynarodowe warsztaty w JCK
Fot. Przemek Kaczałko
Kolejna odsłona warsztatów rzemiosła artystycznego odbyła się w minionych dniach w Jeleniogórskim Centrum Kultury, gdzie uczestnikami zajęć byli miejscowi pasjonaci oraz goście z Niemiec.

Warsztaty rzemieślnicze odbywają się w ramach dwuletniego projektu "Partnerzy z kulturą II", dofinansowanego ze środków unijnych. Pierwsze spotkanie po przerwie związanej z pandemią, odbyło się w Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. 1 Maja. Były to trzy dni nauki jubilerstwa oraz pozłotnictwa.

Kontynuujemy działania przerwane covidem. Program mamy rozpisany na 3 dni i jest bogaty. Właściwie od 9 do 18 intensywnie pracujemy. To czwarte spotkanie w cyklu, który przewiduje ich 8 - powiedział Mirosław Kulla z JCK. - W poprzednich edycjach było witrażownictwo, wikliniarstwo, intarsja, teraz mamy pozłotnictwo i jubilerstwo, a przed nami także budowa instrumentów muzycznych z drewna i ceramiki, a także fotografia - dodał M. Kulla.

Warsztaty pozłotnictwa prowadziła Jolanta Otwinowska z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, a warsztaty jubilerskie odbywały się pod okiem Katarzyny Zięby, projektantki, członkini Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych.

Uczestnicy mieli okazję stworzyć własnoręcznie m.in. zdrową bransoletkę, pierścionek na wymiar z miedzianą kuleczką, kolczyki z nitami, emaliowany naszyjnik, czy szklane kabaszony. Poznali też dwie techniki nakładania płatków: na pulment (połyskowa) i na mikstion (matowa), a także złocenie na tzw. instcoll.

W ramach projektu przy współpracy ze Steinhaus Bautzen, w działaniach brały też udział dzieci, które w jednej z poprzednich edycji odbywały warsztaty zielarskie oraz tworzenia gier planszowych.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
859
maksymalnie 150
81%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group