Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 2403
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Międzynarodowe Targi Tourtec na Placu Ratuszowym (aktualizacja)

Piątek, 8 maja 2015, 17:05
Aktualizacja: Niedziela, 10 maja 2015, 7:19
Autor: Mea/Ts
Jelenia Góra: Międzynarodowe Targi Tourtec na Placu Ratuszowym (aktualizacja)
Fot. Mea
– Mało wiemy o regionalnych atrakcjach turystycznych i zabytkach u naszych zagranicznych sąsiadów, dlatego warto brać udział w targach – mówili uczestnicy XVII Międzynarodowych Targów Turystycznych TOURTEC 20 15, które rozpoczęły się w piątek (08.05) w Jeleniej Górze na Placu Ratuszowym i zakończą w sobotę o godz. 17.00.

W targach bierze udział prawie 80 wystawców z Litwy, Czech, Niemiec i Polski. Zaplanowano wiele koncertów regionalnych grup oraz gości z Niemiec, występy dzieci, teatru młodzieżowego i zespołów tanecznych, pokazy aikido oraz konkursy z nagrodami. Organizatorem jest Powiat Jeleniogórski, który prezentuje partnerów z Powiatu Bamberg, Regionu Miast Aachen, Miasta Jablonec nad Nysą, Powiatu Wolsztyńskiego oraz Powiatu Gryfickiego, reprezentowanego przez gminę Trzebiatów.

Targi oficjalnie otworzyła jeleniogórska starosta Anna Konieczyńska. – To ważne wydarzenie dla regionu jeleniogórskiego, cieszące się dużą popularnością zarówno wśród wystawców, jak i gości. Prezentowane oferty z pewnością zachęcą do wzajemnego odwiedzania się i nawiązywania nowych kontaktów. Oferty turystyczne prezentowane są dzięki wsparciu projektem z Unii Europejskiej pn. „Promocja Karkonoszy” realizowanym z partnerem czeskim – powiedziała Anna Konieczyńska.

Wystawcy byli zadowoleni z zainteresowania potencjalnych turystów ich ofertami. – Jesteśmy z IQLandii, z Liberca i prezentujemy nasze nowatorskie formy spędzania wolnego czasu m.in. na zabawie edukacyjnej z nanotechnologiami, poznając Kosmos, skały i minerały, świat pod mikroskopem oraz planetarium – powiedział Pawel Saal z Liberca.

- Na tym stoisku są edukacyjne gry, np. w 30 sekund trzeba nacisnąć odpowiedni przycisk, który zapala się, czyli takie ćwiczenie szybkości. Można było usiąść na ostrzach gwoździ i zobaczyć, że to nic nie boli, czy też spróbować ułożyć specjalne pudełka w jednym, co okazało się nie takie proste – powiedziała Karolina Kuśmierczak z Mysłakowic.

Województwo opolskie zachęcało jeleniogórzan, by odwiedzili jego zabytki. – Rozdajemy przewodniki do Parku Edukacji i Rozrywki, Lunaparku, w którym prezentowane są dinozaury występujące niegdyś na Opolszczyźnie. Można wybrać się na Górę św. Anny czy na festiwal opolski – zachęcał Zbigniew Kuszyński z Lunaparku.

Jeleniogórzanie są zachwyceni targami. – Wybieram się na wycieczkę do Świnoujścia z naszymi biurami turystycznymi. Ciekawe są też oferty naszych zagranicznych sąsiadów, bo mają bardzo rozwiniętą turystykę i piękne zabytki. Nie trzeba jechać daleko, by przeżyć fajną przygodę – mówił Wojciech Panczkowski z Jeleniej Góry.

Na sobotę zaplanowano:

10.15 Występ Orkiestry Dętej z Baunach - Bamberg
10.40 Występy wokalne uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu
11.00 Pokaz Tańca Szkoły Tańca Towarzyskiego KRZYSZTOFA CIEŚLAKA
11.30 Konkursy Gminy Międzyzdroje
12.00 Występ Zespołu „GRYFOWSKA KAPELA PODWÓRKOWA”
12.30 Występ Zespołu „Szklarki” z Piechowic
13.00 Science Show iQLandia Liberec
13.20 Pokaz Aikido Jeleniogórskiego Klubu AIKIDO Wojciecha Głogowskiego
14.00 Pokaz Tańca Nowoczesnego - Osiedlowy Dom Kultury
14.20 Występ Zespołu „JELENIOGÓRZANIE”
14.40 Pokaz tańca orientalnego i flamenco Zespołu „TIERRA FLAMENCA” działającego
przy Jeleniogórskim Centrum Kultury
15.00 Występy Młodzieżowego Teatru Cyrkowego CYRKLAND z Miłkowa; Spektakl pt. „Pinokio”
16.00 Konkursy Gminy Międzyzdroje

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group