Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 8838
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Miedzianka wystawiona u źródła

Wtorek, 30 sierpnia 2016, 10:55
Aktualizacja: Środa, 31 sierpnia 2016, 7:54
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Miedzianka wystawiona u źródła
Fot. Przemek Kaczałko
Spektakl jeleniogórskiego Teatru Norwida pt. „Miedzianka” po raz drugi został przedstawiony w miejscu, o którym opowiada. Podobnie jak przed rokiem, zainteresowanie było bardzo duże. Janowicka Miedzianka w niedzielę (28.08) tętniła życiem jak za dawnych lat.

Sztuka na podstawie reportażu Filipa Springera opowiada o małym górniczym miasteczku i jego 700-letniej historii od powstania do niemal całkowitego unicestwienia w latach 70. XX wieku. Pokaz w plenerze, przy miejscowym kościele sprawia, że mieszkańcy Janowic Wielkich oraz przybyli miłośnicy teatru z Jeleniej Góry mogli choć w pewnym stopniu poczuć atmosferę tajemniczości, grozy związanej z historią Miedzianki. Była to też okazja, by zmierzyć się z kontrowersyjną przeszłością, która doprowadziła dawne miasto do ruiny.

Miedzianka okazuje się doskonałym miejscem, żeby przedstawić ten niezwykły spektakl. - W tamtym roku był pierwszy raz. Okazało się, że jest bardzo mocne zainteresowanie tym tematem, dlatego jesteśmy tu po raz drugi - powiedział Piotr Jędrzejas, dla którego było to pożegnanie z jeleniogórską publicznością.

Dyrektor Teatru Norwida, który jutro (31.08) zakończy pracę w Jeleniej Górze podkreślił, że minione trzy lata były bardzo ważnym okresem w jego życiu, ale raczej nie wróci tu w żadnej roli...

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group