Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6016
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION KRAJ: „Miedzianka. Historia znikania” w radiowej „Trójce”

Poniedziałek, 31 października 2011, 8:07
Aktualizacja: 10:45
Autor: Accipiter
REGION KRAJ: „Miedzianka. Historia znikania” w radiowej „Trójce”
Fot. www.wroclaw.hydral.com.pl
Dzisiaj (poniedziałek) o godz. 20.50 na antenie Polskiego Radia Programu III będzie można wysłuchać premierowego odcinka książki pt. „Miedzianka. Historia znikania”. Jest to debiut książkowy młodego fotoreportera i dziennikarza Filipa Springera.

Filip Springer przez ponad dwa lata zbierał materiały i informacje o Miedziance, tym niegdyś niezwykle malowniczym i tętniącym życiem miasteczku. Udało się jemu dotrzeć do obecnych i byłych mieszkańców, a także zgromadził liczne dokumenty, pamiątki i wspomnienia. Tak powstała książka o 17-letniej historii Miedzianki i nakładem wydawnictwa Czarne ukazała się w serii „Reportaż”.

Pierwsze odcinki z kilkunastu wieczorów poświęconych tej reporterskiej opowieści w radiowej „Trójce” przeczyta sam autor. Kolejne odsłony książki przeplatanej bogatą oprawą muzyczną autorstwa Jana Duszyńskiego, kompozytora muzyki zarówno teatralnej, jak i filmowej, czytać będzie Wojciech Brzeziński, powszechnie znany jako Feliks Tarnowski, brat Karoliny z opery mydlanej TVP2 „Barwy szczęścia”. Ten aktor warszawskiego Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza gościł na ubiegłorocznych 40. Jeleniogórskich Spotkaniach Teatralnych i na deskach jeleniogórskiego Teatru im. Norwida wraz z Haliną Łabonarską, Krzysztofem Tyńcem i Anną Gorajską grał w sztuce Gabrieli Zapolskiej „Skiz” w reż. Marii Spiss.

Powieści „Miedzianka. Historia znikania” Filipa Springera w odcinkach będzie można słuchać w wieczornym paśmie „Powieść w Trójce”, od poniedziałku do czwartku o godz. 20.50 w radiowej „Trójce”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group