Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 7923
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mieczysław Szcześniak/Krzysztof Herdzin Trio na Zoom Festival

Czwartek, 21 stycznia 2016, 8:33
Aktualizacja: 8:35
Autor: Manu
Jelenia Góra: Mieczysław Szcześniak/Krzysztof Herdzin Trio na Zoom Festival
Fot. Archiwum Organizatora
16 lutego (we wtorek) o godz. 21.00 w jeleniogórskim Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida, w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Filmowego “Zoom–Zbliżenia 2016”, zaplanowano koncert inauguracyjny “Songs from Yesterday” w wykonaniu Mieczysława Szcześniaka i Krzysztofa Herdzina Trio. Bilety do nabycia w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu (przy ul. K. Trzcińskiego 12) lub Teatrze im. Norwida – 70 zł, 50 zł, 30 zł.

Skład zespołu: Mieczysław Szcześniak – śpiew, Krzysztof Herdzin - aranżacje, fortepian, śpiew, Robert Kubiszyn – kontrabas oraz Cezary Konrad – perkusja.

Mieczysław Szcześniak (śpiew) i Krzysztof Herdzin (autor stylowych i bezpretensjonalnych aranżacji) przygotowali wspólny projekt z serii “Great American Songbook”. W projekcie znaleźć można utwory z repertuaru największych: Marvina Gaye'a, Johna Lennona czy Stevie Wondera - “This Is Not America” (w oryginale wykonane przez Davida Bowiego i Pata Metheny) oraz “Lovely Day” Billa Withersa i “Tears In Heaven”.

Mieczysław Szcześniak ma już na swoim koncie siedem solowych płyt, na Festiwalu w Sopocie otrzymał nagrodę Bursztynowego Słowika, zdobył aż trzy Fryderyki. Słuchacze pokochali jego talent, niepowtarzalna barwę głosu i niespotykany wśród polskich solistów feeling. Swoja twórczością reprezentuje to, co w muzyce najbardziej finezyjne i wyszukane.

Krzysztof Herdzin jako jeden z nielicznych artystów z powodzeniem łączy działalność na polu muzyki klasycznej i jazzowej, filmowej oraz pop. Jest pianista, aranżerem, dyrygentem. W różnych muzycznych rolach pojawił się aż na dwustu płytach, z czego szesnaście “pokryło się złotem” a trzy “platyną”. Jest autorem nagrodzonej Oscarem orkiestracji muzyki Jana A.P. Kaczmarka do filmu “Marzyciel” (Finding Neverland, 2004) z Johnnym Deppem i Dustinem Hoffmanem oraz laureatem Fryderyka w kategorii jazzowy kompozytor/aranżer roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group