Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8571
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Michał Ostrowski szefem prokuratury

Czwartek, 31 stycznia 2008, 9:30
Aktualizacja: 9:31
Autor: OBE
Region Jeleniogórski: Michał Ostrowski szefem prokuratury
Fot. Archiwum
Od piątku (1 lutego) stanowisko prokuratora okręgowego w Jeleniej Górze ma pełnić Michał Ostrowski, dotychczasowy szef wrocławskiej prokuratury, który złożył dymisję z tej funkcji.

Piotrowi Kowalczykowi kończy się w czwartek kontrakt, na mocy którego sprawował obowiązki prokuratora okręgowego w Jeleniej Górze od sierpnia ubiegłego roku. Wcześniej Kowalczyk złożył dymisję z tego stanowiska. Teraz ma wrócić do macierzystej prokuratury w Legnicy.

– Jego gabinet zajmie Michał Ostrowski, jeleniogórzanin, który od kilkunastu miesięcy pracował poza stolicą Karkonoszy – wynika z naszych informacji. Najpierw w Prokuraturze Okręgowej w Świdnicy, a później – jako szef prokuratury wrocławskiej.

Nieoficjalnie wiadomo także, że inny jeleniogórski prokurator, Andrzej Reczka (do 2006 roku szef prokuratury rejonowej), rozstanie się ze stanowiskiem prokuratora okręgowego w Świdnicy. Nie wiadomo, czy wróci na poprzednie stanowisko, które od listopada ubiegłego roku zajmuje Adam Kurzydło, śledczy związany z Jaworem.

Przypomnijmy, że według wytycznych Ministerstwa Sprawiedliwości, prokuratorzy nie będą delegowani do innych miast, zwłaszcza na kierownicze stanowiska. Stało się to obyczajem za czasów poprzedniego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group