Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 9315
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Miasto znika z mapy 82. Tour de Pologne

Czwartek, 12 grudnia 2024, 13:29
Aktualizacja: 13:37
Autor: MDvR
Polska: Miasto znika z mapy 82. Tour de Pologne
Fot. Tour de Pologne
Przynajmniej na razie miasto Kraków nie będzie miejscem finałowego etapu najbardziej prestiżowego polskiego wyścigu kolarskiego wchodzącego w skład UCI World Tour, a mianowicie Tour de Pologne. Co to może oznaczać dla Jeleniej Góry i naszego regionu?

Kraków to nie tylko jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, ale także prawdziwe serce Tour de Pologne. Miasto z wyjątkową atmosferą, bogatą historią i tradycją stało się nieodłącznym elementem naszego wyścigu. Dla Czesława Langa Kraków był i zawsze będzie tym, czym dla Tour de France jest Paryż – symbolem, który na stałe wpisał się w dzieje wyścigu.

Jednakże, w związku z wyzwaniami, przed którymi stoi miasto, Lang Team podjął wspólnie z włodarzami Krakowa decyzję o przerwie w organizacji finałowego etapu Tour de Pologne UCI World Tour w stolicy Małopolski. Choć to smutna wiadomość dla wszystkich miłośników kolarstwa, Czesław Lang zaznacza: „Krakowowi nie mówimy do widzenia, a do zobaczenia!” Miasto pozostaje w sercu wyścigu i liczymy na to, że w niedalekiej przyszłości znów będziemy gościć w tym wyjątkowym miejscu.

Choć w 2025 roku wyścig nie zakończy się na krakowskich Błoniach, to zapraszamy wszystkich do kibicowania zarówno na trasie wyścigu jak i przed telewizorem. Dzięki nieustannej, trwającej ponad 31 lat współpracy z Telewizją Polską, a od przyszłego roku także z Eurosportem, będziemy prezentować światu piękno naszego kraju i niezapomniane kolarskie emocje. Warto pamiętać, że to dzięki kibicom wyścig ma sens i może się odbywać.

- To oni są najważniejsi. To dzięki kibicom Tour de Pologne rośnie w siłę – podkreśla Czesław Lang. - Każdą edycję przygotowujemy z myślą o nich – bez nich, nie byłoby Tour de Pologne! – dodaje.

Zatem, niech pasja do kolarstwa trwa dalej! Do zobaczenia podczas 82.Tour de Pologne UCI World Tour!

Zapraszamy także do obejrzenia krótkiego filmu, który przypomina najpiękniejsze chwile krakowskich etapów wyścigu:

(Tour de Pologne)

Twoja reakcja na artykuł?

9
16%
Cieszy
21
36%
Hahaha
8
14%
Nudzi
7
12%
Smuci
1
2%
Złości
12
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy szukasz swoich szans na wygraną w grach Lotto?

Oddanych
głosów
110
Tak, regularnie
21%
Tak, ale tylko przy dużych kumulacjach
31%
Nie, nigdy
48%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Jak będzie wyglądać rozbudowa autostrady A4?
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Aktualności
Festyn w Mysłakowicach
 
Aktualności
Działka po Juventurze na sprzedaż
 
Aktualności
Violetta ze Szklarskiej Poręby znów zachwyciła w "The Voice Senior"
 
Sudeckie hotele i schroniska PTTK
Szczeliniec Wielki z Jeleniej Góry
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group