Wtorek, 23 czerwca
24°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy

Miasto zapłaci o ponad 75 proc. więcej za prąd

Audio

Czytaj na głos

Autor: Przemek Kaczałko 1 min czytania

W przetargu na dostawę energii elektrycznej dla Miasta Jeleniej Góry oraz jednostek organizacyjnych miasta, zarezerwowano 12 325 894,08 zł, zaś – jak się okazało – najniższa oferta opiewa na kwotę 16 601 130,44 zł i złożyła ją spółka Tauron Sprzedaż. Druga z ofert złożona przez Energa–Obrót S.A. to kwota 16 819 067,71

reklamy
reklamy

Będziemy musieli rozstrzygnąć przetarg. Rząd mówi, że winne są spółki, a z drugiej strony ten sam rząd zbiera pieniądze od tych spółek, żeby dać pieniądze mieszkańcom i rekompensować to spółkom. Szczerze nie rozumiem tego – powiedział Jerzy Łużniak, prezydent miasta.

Czy nam się to podoba, czy nie, będziemy musieli przerzucić ten ciężar na mieszkańców. Jeżeli u nas wzrost kosztów zakupu energii to ponad 75 procent, a miasto żyje z podatków mieszkańców, to niestety te pieniądze trzeba będzie gdzieś znaleźć – zrezygnować z części zadań i usługi, co będzie bardzo trudne, albo gdzieś to wyrównać – zapowiada polityk Platformy Obywatelskiej.

Kilka, kilkanaście procent bym zrozumiał, ale 75 procent to bardzo dużo i lekka przesada. Cieszy mnie stanowisko Urzędu Regulacji Energetyki, które zażądało od spółek energetycznych wyjaśnień, skąd taki wzrost cen. Mam nadzieję, że URE zdyscyplinuje spółki – zauważa prezydent.

Jak informuje prezydent, dotąd miasto płaciło ok. 200 zł na 1 MWh, a teraz ma to być ok. 350-360 zł za 1 MWh.

Sprawdziliśmy ceny z poprzedniego przetargu z października 2016 roku - wówczas wygrała Energa-Obrót S.A. z ofertą na kwotę 6.378.275,06 zł i umowa wygasa 31.12.2018 r.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Zatrudnię mechaników, ślusarzy, spawaczy Firma Spaw-Mont zatrudni mechaników, ślusarzy, spawaczy. Praca delegacyjna ( Niemcy). Tel 508083209 Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Szukamy kucharzy z pasją i dobrym humorem! Do naszego zespołu poszukujemy osób na stanowiska: • Kucharz Śniadaniowy • Kucharz Bufetowy • Kucharz A la Carte Praca w Staniszowie, ul. Zdr… Dodatkowy dochód - Współpraca online Szukam kilku wyjątkowych osób do współpracy! Szukasz dodatkowego dochodu, możliwości rozwoju i działania na własnych zasadach? Zapraszam do kontakt… Praca na zmywaku - dorywcza w weekendy od zaraz Poszukujemy osoby do pracy w weekendy na zmywaku w hotelu Termy Karkonosze w Staniszowie. Praca od zaraz. Twój zakres obowiązków -dbanie o o…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka