Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 2298
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Miasto zamknęło usta swoim naczelnikom

Środa, 28 marca 2012, 8:01
Aktualizacja: Czwartek, 29 marca 2012, 7:49
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Miasto zamknęło usta swoim naczelnikom
Czy ratusz ogranicza dostęp do informacji o swoich działaniach?
Fot. RED
Od początku marca naczelnicy wydziałów Urzędu Miasta nie udzielają informacji dziennikarzom. Zastępca prezydenta Hubert Papaj wprowadził nowe zasady polityki informacyjnej urzędu. Obecnie odpowiedzi na pytania mediów udziela tylko rzecznik prasowy urzędu. Efekt? Informacje docierają o wiele później i często są ogólnikowe.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, z końcem lutego wiceprezydent Hubert Papaj wysłał pismo do naczelników wszystkich wydziałów urzędu miasta, w którym zażądał przekazywania do rzecznika prasowego informacji o działaniach i postępach prac. Na spotkaniu z szefami wydziałów miały też paść słowa dotyczące zakazu udzielania informacji dziennikarzom.

- Nie możemy udzielać informacji mediom. Decyzją zastępcy prezydenta Huberta Papaja wszystkich odpowiedzi dziennikarzom może udzielać jedynie rzecznik prasowy urzędu Cezary Wiklik i z nim proszę się kontaktować – usłyszeliśmy w jednym z wydziałów.

Zastępca prezydenta zaprzecza, by wydawał naczelnikom zakaz wypowiadania się do mediów, potwierdza natomiast, że na ten temat rozmawiał z urzędnikami. - Nie wydałem takiego zakazu, jednak po to urząd miasta ma zatrudnionego rzecznika prasowego i płaci mu pensję, by to on zbierał informacje i odpowiadał na pytania dziennikarzy - wyjaśnia.

- Możecie państwo kontaktować się z naczelnikami, ale oni często nie mają pełnej wiedzy, poza tym mają swoje obowiązki. Kiedy państwo do nich dzwonicie, są oni odrywani od pracy. Poza tym otrzymywałem informacje od naczelników, że nie chcą się oni imiennie wypowiadać do mediów, stąd ta decyzja – tłumaczy H. Papaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group