Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 3990
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miasto za pół ceny? To możliwe!

Wtorek, 20 sierpnia 2013, 8:17
Aktualizacja: 11:47
Autor: UM
Jelenia Góra otrzymała dwie oferty popularyzacji swoich atrakcji w ramach programów, którym przyświecała idea – „obniżyć cenę usług, ale tym samym poszerzyć skalę zainteresowania przyjazdem i spędzeniem czasu w mieście”. Pierwsza z nich dotyczyła okresu 30 sierpnia – 1 września i była przygotowana przez jedną z instytucji krakowskich. Druga – od 25 do 27 października, autorstwa Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Władze miasta zdecydowały się na przyjęcie tej drugiej, z kilku powodów. Po pierwsze – okres jesieni w warunkach Kotliny jest optymalny, zdecydowanie lepszy, niż niespełna trzy dni na przełomie sierpnia/września, kiedy turyści wracają do siebie, a mieszkańcy zainteresowani są raczej początkiem okresu nauki w szkołach. Po trzecie – zaangażowanie się DOT oznacza, że osiągnięty zostanie w skali całego Dolnego Śląska oczekiwany efekt promocyjny, bowiem włączy się w tę inicjatywę cały region, a nie tylko pojedyncze miasta.

Wszelkie szczegółowe informacje w tej sprawie zbiera DOT, wiadomo jednak, że do tego pomysłu pozytywnie odniosły się już w Jeleniej Górze dwa hotele (Caspar i Baron), dwa muzea (Karkonoskie i Dom G. Hauptmanna i oba jeleniogórskie Teatry (im. C.K. Norwida oraz Zdrojowy Teatr Animacji), a inne instytucje wciąż dopytują o szczegóły.

Sprawa obniżenia cen o połowę dotyczy nie w każdym przypadku całości oferty, niektóre instytucje mogą określić, jaki segment swoich usług oddadzą za połowę ceny, a w jakim przypadku te ceny pozostaną na niezmienionym poziomie. Sukcesywnie (teraz w Internecie, a za kilkanaście dni – w materiałach „papierowych”) będą podawane kolejne szczegóły i uzupełniany spis instytucji biorących udział w akcji.

Im wcześniej zgłosi się obiekt, tym lepiej dla wszystkich, bowiem odbyły się już konferencje, w trakcie których rozdysponowywano materiały promocyjne dotyczące tych instytucji, które już zaakceptowały ten program. Niemniej przyjmowanie kolejnych ofert będzie trwało aż do końca września, nie ma bowiem daty zamknięcia przyjmowania sukcesywnie spływających zgłoszeń, co zgodne jest i z interesem potencjalnych turystów, i samych obiektów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group