Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6007
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miasto za pół ceny? To możliwe!

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 20 sierpnia 2013, 8:17
Aktualizacja: 11:47
Autor: UM
Jelenia Góra otrzymała dwie oferty popularyzacji swoich atrakcji w ramach programów, którym przyświecała idea – „obniżyć cenę usług, ale tym samym poszerzyć skalę zainteresowania przyjazdem i spędzeniem czasu w mieście”. Pierwsza z nich dotyczyła okresu 30 sierpnia – 1 września i była przygotowana przez jedną z instytucji krakowskich. Druga – od 25 do 27 października, autorstwa Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Władze miasta zdecydowały się na przyjęcie tej drugiej, z kilku powodów. Po pierwsze – okres jesieni w warunkach Kotliny jest optymalny, zdecydowanie lepszy, niż niespełna trzy dni na przełomie sierpnia/września, kiedy turyści wracają do siebie, a mieszkańcy zainteresowani są raczej początkiem okresu nauki w szkołach. Po trzecie – zaangażowanie się DOT oznacza, że osiągnięty zostanie w skali całego Dolnego Śląska oczekiwany efekt promocyjny, bowiem włączy się w tę inicjatywę cały region, a nie tylko pojedyncze miasta.

Wszelkie szczegółowe informacje w tej sprawie zbiera DOT, wiadomo jednak, że do tego pomysłu pozytywnie odniosły się już w Jeleniej Górze dwa hotele (Caspar i Baron), dwa muzea (Karkonoskie i Dom G. Hauptmanna i oba jeleniogórskie Teatry (im. C.K. Norwida oraz Zdrojowy Teatr Animacji), a inne instytucje wciąż dopytują o szczegóły.

Sprawa obniżenia cen o połowę dotyczy nie w każdym przypadku całości oferty, niektóre instytucje mogą określić, jaki segment swoich usług oddadzą za połowę ceny, a w jakim przypadku te ceny pozostaną na niezmienionym poziomie. Sukcesywnie (teraz w Internecie, a za kilkanaście dni – w materiałach „papierowych”) będą podawane kolejne szczegóły i uzupełniany spis instytucji biorących udział w akcji.

Im wcześniej zgłosi się obiekt, tym lepiej dla wszystkich, bowiem odbyły się już konferencje, w trakcie których rozdysponowywano materiały promocyjne dotyczące tych instytucji, które już zaakceptowały ten program. Niemniej przyjmowanie kolejnych ofert będzie trwało aż do końca września, nie ma bowiem daty zamknięcia przyjmowania sukcesywnie spływających zgłoszeń, co zgodne jest i z interesem potencjalnych turystów, i samych obiektów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~TRAGEDY 20-08-2013 9:46
WYMIONA POKAZYWAĆ. NO ALE CO INNEGO POKAZAĆ TURYSTOM. KWIATY W NEPTUNIE ZA POL CENY REMONTU? ZAWIŁE OBNIZANIE CEN ZAMIAST SIANO LUDZIOM DAC ZAROBIĆ.. BIEDNY KUSTOSZ RATUSZOWY.
~AninimGall 20-08-2013 11:23
Tragedią są takie ~tragedie... ()
~ 20-08-2013 11:53
miasto za pół ceny oczywiście że możliwe skoro cały polski przemysł za grosze poszedł
~Neptun 20-08-2013 12:43
Nie róbcie tego, nie mam wody, spodni, kwiaty mają sucho chociaż pada i jeszcze za pół ceny dyskont ze mnie zróbcie /;0
~analityk 20-08-2013 13:53
Niechże redakcja wyjaśni na czym polega to "pół ceny". Może tutaj chodzi o dopłaty do biletów lub usług, aby klient/widz/konsument taniej płacił (50%), a udostępniający owe dobra odpłatnie nie stracił na obniżce ceny?
~Neptun.. 20-08-2013 14:07
Neptun pogrzebany, na grobie kwiaty. Nie ma wody ani kropli ale wkoło jest wesoło, za pół ceny małpa w z o.o.
~Jel... 20-08-2013 16:12
obniżyć cenę usług a co z wyżywieniem? z województwa mazowieckiego zdziwili się jak im powiedziałam ,że u nas 1 kg.jabłek kosztuje 5 zł.nie wspomnę o reszcie - samo życie jak tu żyć
~123 21-08-2013 9:27
niech sami robia za pół ceny,taka polityka z ich strony to kpina

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group