Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5839
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miasto wynegocjowało budynek socjalny

Poniedziałek, 8 września 2014, 7:40
Aktualizacja: Wtorek, 9 września 2014, 7:52
Autor: Angela
Jelenia Góra: Miasto wynegocjowało budynek socjalny
Fot. Angela
Władze Jeleniej Góry pozytywnie zakończyły negocjacje z Uniwersytetem Ekonomicznym na temat kupna budynku byłego akademika przy ul. Wyczółkowskiego 63 w Jeleniej Górze. Docelowo mają tam być mieszkania socjalne. – Procedura przejęcia tego obiektu cały czas trwa, bo na sprzedaż musi teraz wyrazić zgodę Ministerstwo Skarbu Państwa – mówi Mirosława Dzika, wiceprezydent Jeleniej Góry.

Cena, którą miastu udało się wynegocjować to 1 mln 300 tys. zł. Jeśli transakcja zostanie ostatecznie sfinalizowana podpisaniem aktu notarialnego – Miasto zapłaci tę kwotę w ratach.

- W tym roku i następnym zapłacilibyśmy po 500 tys. zł, a pozostałe 300 tys. zł w roku 2016 – mówi wiceprezydent Mirosława Dzika.

Decyzja z Ministerstwa może się pojawić w ciągu miesiąca, ale nikt nie wyklucza też późniejszego terminu. Dlatego nie wiadomo, kiedy pierwsi lokatorzy mogliby zasiedlić budynek.

- Rozpoczęliśmy już działania dotyczące typowania osób, które miałyby otrzymać przydział na te mieszkania, ale z ustalaniem terminów trzeba poczekać do zakończenia całej procedury – dodaje M. Dzika.
Jak podkreślają władze miasta, obiekt sąsiadujący z obecnym budynkiem socjalnym przy ul. Wyczółkowskiego 59 nie wymaga wielkich remontów i nakładów. 90 pokoi, które się w nim znajdują są zadbane i zostaną tylko odnowione.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group