Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8168
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Miasto wrogie rowerzystom

Wtorek, 20 lipca 2010, 7:29
Aktualizacja: Środa, 21 lipca 2010, 7:38
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Miasto wrogie rowerzystom
Fot. TEJO
– Jelenia Góra i jedziesz w dobrym kierunku – ten slogan reklamuje stolicę Karkonoszy jako ośrodek przyjazny cyklistom. Tymczasem na ulicach naszego miasta miłośnicy jednośladów czują się jak na froncie, a propagandowe hasło nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Wysokie miejsce w konkursach, które doceniły kampanię promocyjną Jeleniej Góry związaną z trasami rowerowymi i wizerunkiem wicemistrzyni olimpijskiej Mai Włoszczowskiej dowodzi tylko nieznajomości przez szacowne kapituły jeleniogórskich realiów. O ile bowiem – rzeczywiście – terenowe trasy w okolicach naszego miasta są magnesem dla miłośników kolarstwa wyczynowego, o tyle dla coraz bardziej popularnych w wielu miastach Europy rowerów miejskich nie ma u nas miejsca.

Przekonał się o tym rowerzysta (65 lat), który został potrącony w minioną środę na zabobrzańskiej estakadzie. Nawet na ścieżkach rowerowych cykliści nie mogą czuć się bezpiecznie, choćby na trakcie wiodącym do Komarna z Jeleniej Góry. – Ostatnio jadąc w stronę Jeleniej Góry o mało co nie nadziałem się na barierkę, która stoi tuz za zakrętem (tak!) po zjeździe z górki na wysokości stawów hodowlanych. Mnie się udało, komuś pewnie się nie uda i nieszczęście gotowe. Czy naprawdę na ścieżkach rowerowych potrzebne są takie niespodzianki? Jaki sens ma stawianie na nich barierek nieprzejezdnych nawet dla rowerów? – pisze do nas Czytelnik, pan Marek.

W Jeleniej Górze brakuje rowerowych parkingów, a wypożyczalnie jednośladów to marzenie. Zresztą przy braku wewnętrznej sieci dróg rowerowych istnienie takich placówek nie ma większego sensu. A przydałaby się bezpieczna ścieżka do Cieplic – i dalej – do Sobieszowa. Póki co wzdłuż ulicy Wolności udało się wykonać jedynie kilkusetmetrowy fragment. W sumie: chcąc jeździć rowerem po Jeleniej Górze, cyklista narażony jest na tyle niebezpieczeństw, że na pewno nie podąża w dobrym kierunku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
811
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group