Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9218
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miasto pod czujnym okiem kamer

Piątek, 12 czerwca 2015, 7:59
Aktualizacja: 8:09
Autor: UM
Jelenia Góra: Miasto pod czujnym okiem kamer
Fot. Archiwum
Ponad 2.000 interwencji Straży Miejskiej i Policji odnotowano w minionym roku jako efekt działania miejskiego monitoringu w Jeleniej Górze. Ponad 150 kamer strzeże bezpieczeństwa mieszkańców i gości, a także elementów mienia komunalnego, a rozmaite wykroczenia lub przestępstwa coraz częściej są ujawniane właśnie dzięki monitoringowi.

Nie kryli zdziwienia ostatnio złodzieje roślin z klombów miejskich, do których podjechali strażnicy. Byli pewni bezkarności, bo skradzione krzewy ukryli za załomem muru. Strażnicy zaprowadzili złodziei do zgromadzonego przez nich łupu i „wycenili” wartość złodziejskiego wyczynu. Przypominamy, że w ub. roku jedną z efektowniejszych akcji było schwytanie złodziei ryb ze stawu w Parku Norweskim, autora graffiti, który pomazał altanę w tymże parku i kobiety, która szła nocą ulicą Wolności prowadząc skradzionego z łąki konia.

- Wymieniamy systematycznie kamery na pracujące w systemie HD – powiedział Jerzy Łużniak, wiceprezydent miasta. – W najbliższym czasie wymienimy też cały system urządzeń zapisujących nagrania z kamer - dodał.

Ze względów bezpieczeństwa zapisy przechowywane są co najmniej 21 dni dla potrzeb służb, które analizują nagrania. Ich jakość jest coraz wyższa, więc i pojemność pamięci urządzeń przechowujących nagrania też musi być większa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
960
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group