Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 2715
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miasto pamięta o żołnierzach

Środa, 15 sierpnia 2018, 16:51
Aktualizacja: Czwartek, 16 sierpnia 2018, 12:28
Autor: WAC
Jelenia Góra: Miasto pamięta o żołnierzach
Fot. KED
Mimo że w Jeleniej Górze nie ma już jednostki wojskowej to miasto pamięta o żołnierzach. Dobrą okazją do przypomnienia wojskowej przeszłości stolicy Karkonoszy były dzisiejsze (15.08) obchody Dnia Wojska Polskiego.

Miejskie obchody Dnia Wojska Polskiego rozpoczęły się zbiórką pod Bramą Wojanowską. Po niej uczestnicy uroczystości przemaszerowali na plac pod Kościołem pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Wśród biorących udział w obchodach, obok: przedstawicieli organizacji kombatanckich i byłych wojskowych - Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników RADAR oraz Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, nie zabrakło senatora Krzysztofa Mroza i posłanki Zofii Czernow, prezydenta Marcina Zawiły wraz z zastępcami, radnych, przedstawicieli partii politycznych, służb mundurowych oraz mieszkańców miasta. O oprawę obchodów zadbała orkiestra dęta Filharmonii Dolnośląskiej.

Ważnym elementem uroczystości było wręczenie sztandaru dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Jego poświęcenia dokonał ksiądz pułkownik Andrzej Bokiej. W okolicznościowym przemówieniu prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła nawiązał do tegorocznej setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości. Przypomniał, jak ważne dla odzyskania przez Polskę bytu państwowego i obronienia go w 1920 roku podczas wojny polsko - bolszewickiej było zjednoczenie się wokół idei ojczyzny ludzi reprezentujących różne poglądy polityczne oraz grupy społeczne.

Tradycyjnym zwieńczeniem uroczystości było złożenie wieńców i kwiatów pod pomnikiem “Wolność i Niepodległość” oraz msza w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

25
68%
Cieszy
0
0%
Hahaha
7
19%
Nudzi
3
8%
Smuci
2
5%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group