Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8763
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Miasto odda dług za remont

Czwartek, 10 czerwca 2010, 8:02
Aktualizacja: 8:55
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Miasto odda dług za remont
Fot. Angela
Z braku pieniędzy w kasie miasta gruntowny remont ulicy Sygietyńskiego miał być rozłożony na dwa lata. W tym roku miały powstać nowe chodniki i część nawierzchni jezdni. Oświetlenie i miejsca parkingowe i pozostałe prace miały być wykonane w przyszłym roku. Brakujące pieniądze wyłoży jednak przedsiębiorca, który realizuje zadania. Miasto odda mu włożone środki za rok.

Remont ulicy Sygietyńskiego na odcinku między budynkiem Poczty Polskiej a Kościołem św. Jana Apostoła i Ewangelisty, wykonuje Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry, które wygrało przetarg na to zadanie kwotą 1 mln 252 tys. zł.

W budżecie miasta na ten cel przeznaczono na obecny rok 400 tys. zł. Za taką kwotę miały też zostać wykonane prace na ulicy, która remontu nie widziała przez ostatnie 20 lat. Wówczas plac budowy na Sygietyńkiego panowałby przez dwa lata, a modernizacji poddana zostałaby tylko część drogi.

– Otrzymaliśmy oficjalną informację od firmy wykonującej zadanie, że w tym roku pokryje koszty związane z całą inwestycją. Remont ulicy firma wykona w tym roku do końca października. Miasto zwróci natomiast wyłożone pieniądze przedsiębiorcy w styczniu 2011 roku, po uchwaleniu nowego budżetu. Prowadzenie tych prac przez dwa lata dla wykonawcy wiązałoby się z utrzymaniem placu budowy przez zimę, co mogłoby generować wypadki czy kolizję, a w konsekwencji również odszkodowanie dla poszkodowanych – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Już został tam wybudowany zostanie nowy chodnik przy kościele, którego brakowało. Zerwano również nawierzchnię istniejącego chodnika po przeciwnej stronie drogi, który będzie częściowo przystosowany do ruchu rowerowego. Prace rozpoczęto od strony Kościoła, gdzie pojawiło się zwężenie ulicy. Czynny jest tam jeden pas ruchu. Na remontowanym odcinku drogi ustawiono znaki ograniczające prędkość do 30 km/ h. Na wniosek mieszkańców, na części pasów zieleni zostanie wybudowane kilkanaście nowych miejsc parkingowych. Ulica zyska też nowe oświetlenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group