Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6816
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Miasto na dwuzłotówce

Piątek, 18 kwietnia 2008, 9:42
Aktualizacja: 9:43
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Miasto na dwuzłotówce
Czy na monecie będzie wizerunek jeleniogórskiego ratusza? Nie jest to wykluczone.
Fot. TEJO
Jelenia Góra zaistnieje na znaczkach pocztowych oraz monetach. – Jest na to realna szansa – cieszy się radny Wiesław Tomera.

– Jest możliwość włączenia Jeleniej Góry w cykl pod nazwą „Zabytki kultury materialnej”, który planuje wydać Narodowy Bank Polski – poinformował prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski. W cyklu tym prezentowane są najważniejsze zabytki w wybranych polskich miastach. W tej serii mają wyjść monety o nominałach 2 zł oraz – srebrne – 20 zł.

Wydania monet, a także znaczków z wizerunkiem Jeleniej Góry chciał radny Wiesław Tomera, który pod koniec lutego złożył interpelację do prezydenta w tej sprawie. – Byłoby to miłą pamiątką, podkreślającą 900-lecie miasta – mówił. – To zarazem idealna promocja, monety trafiłyby przecież do rąk mieszkańców całej Polski. Zdaję sobie sprawę, że powinno się takie działania podjąć kilka lat wcześniej, jeszcze za poprzedniej kadencji, ale nikt się tym nie zajął.

Decyzję w sprawie umieszczenia Jeleniej Góry na monetach ma podjąć tzw. rada historyków NBP, na przełomie drugiego i trzeciego kwartału tego roku. Jeśli będzie dla nas pozytywna, moneta ukaże się rok później.
Prezydent potwierdził też, że jest możliwość wydania znaczka z okazji 900-lecia Jeleniej Góry. W tej sprawie decyzja zapadnie wkrótce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group