Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4363
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Miasto może być piękniejsze

Piątek, 27 lutego 2009, 9:26
Aktualizacja: 9:26
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Miasto może być piękniejsze
Fot. TEJO
Jest szansa, że perła architektury secesyjnej w Jeleniej Górze, czyli zabudowa ulicy Zamenhofa, przynajmniej częściowo odzyska dawny blask. Wszystko dzięki programowi dotacji, na które wnioski przyjmowane są jeszcze do końca marca.

– Jest to aktywny program wsparcia dla gospodarzy obiektów wpisanych do rejestru zabytków, który cieszy się dużym zainteresowaniem – mówi Janusz Nagórny z wydziału kultury magistratu. – Pierwszy nabór prowadziliśmy do września ubiegłego roku. Teraz przyjmowane są wnioski uzupełniające. Dzięki temu będzie możliwość uzyskania dofinansowania dla brakujących zadań – usłyszeliśmy.

Zainteresowanie programem jest niewspółmierne do możliwości budżetu, dlatego nie wszystkie wnioski zostaną rozpatrzone pozytywnie. Ale nie można tracić nadziei. Wsparcie dzięki programowi to często jedyna możliwość udźwignięcia poważnych kosztów renowacji i remontu zabytków.

Jak mówi Janusz Nagórny, do programu zgłosiła się także wspólnota lokatorów z ulicy Zamenhofa. – To jeden z najpiękniejszych i zarazem najbardziej zaniedbanych zakątków stolicy Karkonoszy. Dlatego cieszy to, że mieszkańcom zależy na jego wyglądzie i gotowi są ponieść nawet częściowe koszty prac – usłyszeliśmy.

Do tej pory dzięki programowi udało się odnowić, między innymi, boczny ołtarz i organy w kościele św. Erazma i Pankracego, ambonę w świątyni w Sobieszowie oraz przeprowadzić prace dokumentacyjne na zamku Chojnik.

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group