Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12001
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miasto ma skuteczniej informować o zmianach

Piątek, 3 listopada 2017, 8:18
Aktualizacja: Sobota, 4 listopada 2017, 9:13
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Miasto ma skuteczniej informować o zmianach
Fot. Paweł Guszała
Jelenia Góra przechodzi drogową rewolucję, bądź ewolucję – jak kto woli. Co miesiąc pojawiają się kolejne zmiany w organizacji ruchu. Dla kierowców następują one bardzo szybko. Jednego dnia jadą trasą, która po upływie zaledwie kilkudziesięciu godzin ma zmienione zasady poruszania się...

To tworzy drogowy chaos i prowokuje wiele niebezpiecznych sytuacji. Lekiem na całe zło ma być lepszy przepływ informacji pomiędzy Miastem i mieszkańcami.

Obecnie o zmianach w organizacji ruchu kierowcy dowiadują się ze znaków drogowych lub za pośrednictwem portali internetowych, gazet lub telewizji, ale i tak często są to informacje post factum. To musi się to zmienić, a najdobitniej pokazała to ostatnia zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Staromiejskiej z Marysieńki Sobieskiej. - Świadomość nawet miejscowych kierowców o zmianach jakie weszły w życie była bardzo mała. Widziałem, jak niektórzy jechali na pamięć i skręcali pod zakaz. To mogło skończyć się tragicznie. Pozwoliłem sobie zamieścić informację o zmianie w Cieplicach na swoim osobistym koncie na portalu społecznościowym. W niecałe 24 godziny post przeczytało około 10 tysięcy osób – mówi Konrad Sikora, przewodniczący Rady Miejskiej.

Podobno problem dostrzegł Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, który zobligował Miejski Zarząd Dróg i Mostów do wcześniejszego informowania o planowanych zmianach lokalnych mediów. - Poprosiłem aby wiadomość na ten temat przesyłana była nawet z 2-tygodniowym wyprzedzeniem, aby mieszkańcy mieli czas przygotować się do zmian – tłumaczy J. Łużniak.

Temat ten był również poruszany przez jeleniogórskich rajców. - Rozmawialiśmy na ten temat już na komisji uzdrowiskowej - mówi K. Sikora - Chcemy wypracować wspólne stanowisko, które zobowiąże służby podlegające Prezydentowi Miasta do każdorazowego informowania ludzi o planowanych zmianach. Jednak w tym przypadku pomysł ten miałby być rozszerzony o stronę internetową czy konto na portalu społecznościowym miasta. Czy to wystarczy?

Może nasi Czytelnicy mają pomysły jak usprawnić system informowania mieszkańców o zmianach na drogach? Jak zawsze czekamy na komentarze!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group