Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6215
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miasto już przyodziewa świąteczną szatę

Środa, 4 grudnia 2013, 7:31
Aktualizacja: 8:18
Autor: UM/Red
Umowa na wystrój świąteczny Jeleniej Góry przewiduje m.in. ustawienie choinki na Placu Ratuszowym i zamontowanie ozdób na 55 latarniach w centrum miasta, a także pięciu tzw. przewieszek (banerów) nad ulicami. Wszystkie prace mają być zakończone do 6 grudnia.

Ile kosztuje oświetlenie świąteczne? - Można oszacować, że w przypadku rachunków za prąd, wykorzystywanych do różnych działań w okresie od końca listopada do połowy stycznia, a płaconych przez Miasto, łącznie z sylwestrowym spotkaniem na Placu Ratuszowym jest to kwota niewiele przekraczająca 500 zł – informuje rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze Cezary Wiklik.

- Łatwo ją ustalić, bowiem energia zużywana w okresie „okołoświątecznym” pobierana jest z jednego źródła. O ile w „nieświątecznych” okresach rachunki za nią sięgają (łącznie z kosztami stałymi) ok. 150 zł, w ub. roku za okres świąteczny wyniosły ok. 700 zł - dodaje.

- Znacznie wyższą cenę Miasto musi płacić za codzienne oświetlanie ulic, ale trudno się dziwić – w Jeleniej Górze drogi, place i parki oświetla łącznie ponad 8,5 tys. lamp. Częściowo ledowych, więc tańszych w eksploatacji.

Jeszcze niedawno było ich w mieście 8.463, ostatnio pojawiło się 128 lamp ledowych w Parku Norweskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group